Bundesliga: rangadóhoz méltó meccset játszott a Dortmund és a Mönchengladbach – videóval

Kiegyenlített mérkőzést játszott a két Borussia, az eredménynek köszönhetően csupán egy pont választja el az elsőt az ötödiktől, és ha a Shalke nyerni tud a Hoffenheim vendégeként élre ugrik.

Az első félidőben jobban játszott a Dortmund, de nem tudták kihasználni a lehetőségeiket, így gól nélküli döntetlennel vonultak a szünetre a csapatok. Az 58. percben Thorgan Hazard kiugratását értékesítette Marco Reus (1-0). Ezután a Dortmund visszaállt, és kontrákra rendezkedett be. Ennek következtében átadta a területet a Mönchengladbach-nak, a vendégek komoly lehetőségeket is kidolgoztak. A Dortmund ellentámadásaiból ezúttal hiányzott az átütőerő. A 71. percben Roman Bürki sérülést szenvedett, helyére a cserekapus Marwin Hitz állt be, aki komoly bravúrokat is bemutatott. Hiába nyomott a Mönchengladbach, nem tudtak egyenlíteni, így még szorosabbá vált az élmezőny.

Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladbach 1-0 (0-0)
Signal Iduna Park; Vezette: Stegemann
Gólszerzők: Reus (58.), ill. –
Sárga: Delaney (61.), ill. Jantschke (88.), Neuhaus (90.)
Kiállítás: – ill. –