Serie A: nem tudott nyerni az új edző bemutatkozásán a Milan – videóval

Bár kétszer is vezetett a Milan nem tudott győzelemmel bemutatkozni a születésnapos Stefano Pioli az új csapatának kispadján.

Az AC Milan a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, de súlyos árat kellett fizetniük az egyéni hibákért. Hakan Calhanoglu a 20. percben egy gyönyörű góllal megszerezte a Pioli-korszak első gólját (1-0). A 62. percben egy kezezés után büntetőhöz jutott a Lecce, amit ugyan kivédett Gianluigi Donnarumma, de Khouma Babacar elé ütötte a labdát, aki a kipattanót már nem hibázta el (1-1). A 81. percben Calhanoglu egy gólpasszt is kiosztott Piateknek (2-1). Ekkor azt hihették a Milan szurkolói, hogy megvan a három pont, de tévedtek. A csattanó a 92. percben jött, Marco Calderoni szerzett bombagólt (2-2). A Milan az eredménnyel aligha lehet elégedett, de a mutatott játék képe bizakodásra adhat okot, hiszen sokkal jobban játszottak, mint Marco Giampaolo irányításával.

AC Milan – Lecce 2-2 (1-0)
 San Siro; Vezette: Pasqua
Gólszerzők: Calhanoglu (20.), Piatek (81.), ill. Babacar (62.), Calderoni (92.)
Sárga: Biglia (85.), ill. Majer (44.), Rossettini (76.)
Kiállítás: – ill. –