Serie A: Cristiano Ronaldo nélkül botlott a Juventus, az Inter az első helyre ugorhat – videóval

Hiába a labdabirtoklási fölény, nem tudott nyerni a Juventus a Lecce vendégeként.

Hatalmas Juventus labdabirtoklási fölény jellemezte a mérkőzést, de ez a kialakított helyzetek számában nem mutatkozott meg. A Lecce jól védekezett, és veszélyes ellentámadásokat vezetett. Az első félidőben akadt helyzet itt is, ott is, de gól nem született. Az 50. percben büntetőhöz jutott a Juventus, melyet Paulo Dybala értékesített (0-1). Azonban nem sokáig örülhettek a vezetésnek a vendégek, hiszen hat perccel később Matthijs de Ligt kezezése után a Lecce is tizenegyest kapott, melyet Marco Mancosu váltott gólra (1-1). Mint később kiderült ezzel kialakult a végeredmény. A Juventus nem játszott elég jól, így két pontot hagyott Lecce-ben.

Lecce – Juventus 1-1 (0-0)
Stadio Via del Mare; Vezette: Valeri
Gólszerzők: Mancosu (56. – büntetőből), ill. Dybala (50. – büntetőből)
Sárga: Calderoni (13.), Rossettini (18.), Mancosu (74.), Lapadula (87.) ill. Bernardeschi (80.)
Kiállítás: – ill. –