Serie A: Higuaín volt a Ronaldo nélkül felálló Juventus hőse – videóval

A legkevesebb gólt kapó csapat látogatott a legtöbb gólt szerző együttes otthonába. Az Atalanta hiába játszott jobban, nem szerzett pontot a Juventus ellen.

Az Atalanta végig jobban futballozott a Juventusnál. A hazaiak a 18. percben egy kezezés után büntetőhöz jutottak, amit Barrow nem tudott értékesíteni. A második félidőben javította hibáját Barrow. Remek beadása után Gosens fejelt a kapuba az 56. percben (1-0). A 74. percben Higuaín megpattanó lövése talált utat a kapuba (1-1). A bergamóiak a második félidőben is kaphattak volna egy tizenegyest, de Rocchi a videózás után sem változtatta meg az eredeti döntését. A 82. percben Cuadrado centerezését váltotta gólra Higuaín. Igaz a támadás pont a gólpasszt adó játékos kezezéséből indult, de a gólt végül megadták a játékvezetők (1-2). A 92. percben Higuaín átadása után Dybala döntötte el a mérkőzést (3-1). A Juventus játéka a találkozó végére feljavult, de továbbra sem az igazi, de ma ez is elég volt a fordításhoz.

Atalanta – Juventus 1-3 (0-0)
Stadio Atleti Azzurri d’Italia; Vezette: Rocchi
Gólszerzők: Gosens (56.), ill. Higuaín (74., 82.), Dybala (92.)