BL: nem bírt a Chelsea a Valenciával – videóval

A G- és a H-csoport is rendkívül szoros, így fontos mérkőzésekkel indult a Bajnokok Ligája szerdai játéknapja.

Az első félidőben sokkal jobban játszott a Chelsea, sokat birtokolták a labdát, és rengeteg lövéssel próbálkoztak. A vezetést mégis a Valencia szerezte meg a 40. percben Soler góljával (1-0). Nem örülhettek sokáig a hazaiak, Kovacic egy átlövés után rögtön egyenlített (1-1). A második félidő elején Pulisic pofozta be közelről a labdát (1-2). A Valencia ezután magához vette az irányítást, tartották a labdát, és kapura lövésekkel próbálkoztak. A 65. percben büntetőhöz jutottak, de Parejo tizenegyesét Kepa hárította. Parejo a 82. percben javította hibáját, Wass-nak adott gólpasszt (2-2).

Valencia – Chelsea 2-2 (1-1)
 Soler (40.), Wass (82.), ill. Kovacic (41.), Pulisic (50.)

A csoport aktuális állása:

Az első félidőben kiegyenlített volt a játék képe. A 42. percben Dzyuba fejelt a kapuba (1-0). A második játékrészben feljebb kapcsolt, és próbált egyenlíteni a Lyon, de a mérkőzés végén Ozdoev megpattanó lövésével eldőlt a három pont sorsa (2-0).

Zenit – Lyon 2-0 (1-0)