FA-kupa: liverpooli derbivel folytatódik a sorozat

Sz. Andrea
Sz. Andrea
újságíró, 2019 december 3. 10:40

Megtörtént a sorsolás az angol FA-kupa 3. fordulójára, ahol a legjobb 32 közé kerülésért folyik majd a harc. 

Forrás: sbnation.com

A sorsolás eredményeként a Liverpool városi derbit játszik az Evertonnal, amely mérkőzést épp most csütörtökön játsszák le a bajnokságban is. A Manchester United is első osztályú ellenfelet kapott a Wolves személyében. Az Arsenal a Championship jelenleg második helyén álló Leeds Uniteddel találkozik, míg a Chelsea a Nottingham Forest ellen fog játszani. José Mourinho és a Tottenham a Middlesbrough otthonában harcolhatja majd ki a továbbjutást. A nagyok közül talán Pep Guardiola gárdájának van a legnagyobb “szerencséje”, hiszen a Manchester City a negyedosztályú Port Vale együttesével fog összecsapni.

FA-kupa, 3. forduló párosítások:

Leicester City–Wigan Athletic (II.)
Queens Park Rangers (II.)–Swansea City (II.)
Fulham (II.)–Aston Villa
Chelsea–Nottingham Forest (II.)
Wolverhampton WanderersManchester United
Charlton Athletic (II.)–West Bromwich Albion (II.)
Rochdale (III.)/Boston United (VI.)–Newcastle United
Cardiff City (II.)–Forest Green Rovers (IV.)/Carlisle United (IV.)
Oxford United (III.)–Exeter City (IV.)/Hartlepool United (V.)
Sheffield United–AFC Fylde (V.)
Southampton–Huddersfield Town (II.)
Liverpool–Everton
Bristol City (II.)–Shrewsbury Town (III.)
AFC Bournemouth–Luton Town (II.)
Brighton & Hove Albion–Sheffield Wednesday (II.)
Bristol Rovers (III.)/Plymouth Argyle (IV.)–Coventry City (III.)/Ipswich Town (III.)
Eastleigh (V.)/Crewe Alexandra (IV.)–Barnsley (II.)
Manchester City–Port Vale (IV.)
Middlesbrough (II.)–Tottenham Hotspur
Reading (II.)–Blackpool (III.)
Watford–Tranmere Rovers (III.)
Preston North End (II.)–Norwich City
MIllwall (II.)–Newport County (IV.)
Crystal Palace–Derby County (II.)
Rotherham United (III.)–Hull City (II.)
Brentford (II.)–Stoke City (II.)
Fleetwood Town (III.)–Portsmouth (III.)
Arsenal–Leeds United (II.)
Gillingham (III.)–West Ham United
Burton Albion (III.)–Northampton Town (IV.)
Burnley–Peterborough United (III.)
Birmingham City (II.)–Blackburn Rovers (II.)