Coppa Italia: kiütötte a Cagliarit az Inter – videóval

Az Olasz Kupa 2019-2020-as kiírásában keddtől csütörtökig nyolcaddöntőket rendeznek. Az Inter élvonalbeli ellenfelet kapott, de Lukaku vezérletével könnyedén győzte le a bajnokságban remekül teljesítő, és hatodik helyen álló Cagliarit.

Az Inter már az első percben megszerezte a vezetést. Lukaku ugrott ki egy rosszul hátrapasszolt labda után, és kihasználta a Cagliari védelmének hibáját (1-0). Ez megadta a mérkőzés alaphangját, az első félidőben hatalmas fölényben játszottak a milánóiak, a vendégek lövésig sem jutottak el. A belga csatár a találkozó 12. percében már második gólját szerezte volna, de a játékvezető ezt les miatt nem adta meg. A 22. percben Valero duplázta meg Conteék előnyét (2-0). A 49. percben Lukaku fejese talált utat a hálóba (3-0). Ezután kiegyenlítettebb játék zajlott a pályán. A Cagliari teljesítménye feljavult, lövésekkel veszélyeztették a hazaiak kapuját. Az Inter visszavett, és a 73. percben Oliva talált be Handanovic kapujába (3-1). A 81. percben azonban Ranocchia fejese végképp eldöntötte a továbbjutás sorsát (4-1). A milánóiak ellenfele a Fiorentina – Atalanta párharc továbbjutója lesz a negyeddöntőben.

Inter – Cagliari 4-1 (2-0)
Gólszerzők: Lukaku (1., 49.), Valero (22.), Ranocchia (81.), ill. Oliva (73.)