Bundesliga: őrült meccsen fordított Haaland vezérletével a Dortmund – videóval

A téli szünet után a 18. forduló mérkőzéseivel folytatódott a Bundesliga, ráadásul nem is akármilyen meccsel tért vissza a német bajnokság.

Az Augsburg ellentámadásokra rendezkedett be, a Dortmund hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott. A 34. percben Niederlechner talált be egy gyors támadás után (1-0). A második félidő 18. másodpercében Richter bombagólja után már kettővel vezettek a hazaiak (2-0). Gyorsan válaszolt a Borussia, a 49. percben Brandt szépített (2-1). Az 55. percben ismét Niederlechner vette be a vendégek kapuját (3-1). Az 56. percben pályára lépett az új igazolás, Haaland is. Ez a csere mint később kiderült döntőnek bizonyult. Beállása után 3 perccel már gólt ünnepelhetett új csapatában (3-2). A 61. percben Sancho egyenlített (3-3). A 70. percben Hazard önzetlenségének köszönhetően megszerezte második gólját is Haaland (3-4). A 79. percben Haaland eldöntötte a három pont sorsát, mesterhármast jegyzett (3-5).

Erling Haaland az első három Bundesliga-lövéséből gólt szerzett – ugyanezt megtette ősszel a Salzburg színeiben a Bajnokok Ligájában is, a Genk ellen –, és a németországi pályafutását szintén a Dortmundban kezdő Pierre-Emerick Aubameyang (2013. augusztus) óta az első labdarúgó lett, aki három gólt szerez az első német élvonalbeli meccsén.

Augsburg – Dortmund 3-5 (1-0)
Gólszerzők: Niederlechner (34., 55.), Richter (46.), ill. Brandt (49.), Haaland (59., 70., 79.), Sancho (61.)