La Liga: Leégett az Atlético Baszkföldön – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) hétvégi, 20. fordulójában az Atlético Madrid a szombat esti órákban az Eibar vendégeként lépett pályára…

Képtelen volt kihasználni az Atlético Madrid a Sevilla vereségét, pedig pontelőnnyel birtokolhatta volna Diego Simeone csapata a bajnoki harmadik helyezést, azonban az Eibar egy meccs eleji, és egy meccs végi találattal 2-0 arányban felül múlta őket. Tíz perc elteltével egy szöglet után Enrich tovább fejelt labdáját az idénybeli első gólját szerző hátvéd, Estaban Burgos továbbította a hálóba közvetlen közelről, majd az Atlético mezőnyfölénye ellenére a finisben Edu Exposito ugyancsak egy szögletrúgást követően volt eredményes, miután egy lecsorgó labdát bombázott Oblak ketrecébe a 16-os vonaláról. A fővárosiak a harmadik helyen képtelenek voltak előnyt szerezni a Sevillával szemben, és egyre inkább kezdenek lemaradni az első két helyezettől, míg győzelmével az Eibar továbbra is tisztes távolságban van az alsóházban a kieső zónától.

Eibar – Atlético Madrid 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Burgos (10.), Exposito (90), ill.