A 95. percben dőlt el a Portugál Ligakupa sorsa – videóval

A rendkívül kiegyenlített mérkőzésen egy utolsó percben szerzett találattal hódította el a trófeát a Braga.

Ha már eljutottak a fináléig a csapatok, szerették volna megnyerni a Portugál Ligakupát. Ennek megfelelően erős kezdőket neveztek a meccsre a vezetőedzők. A játékosok is döntőhöz méltó felfogásban futballoztak. Az első félidőben többször veszélyeztetett a Porto, de a Braga is eljutott ellenfele kapujáig. A második játékrészben is hasonló volt a játék képe, egyik csapat sem szeretett volna gólt kapni, de amikor lehetőségük, nyílt rá igyekeztek támadásokat vezetni. A 95. percben, amikor már talán mindenki azt hitte, hogy nem dől el a rendes játékidőben a kupa sorsa, akkor csapott le egy lecsorgó labdára Horta, aki könyörtelenül kihasználta az adódó helyzetet, és góljával megnyerte a Portugál Ligakupát a Braga-nak (1-0).

Braga – Porto 1-0 (0-0)