Coppa Italia: Megszenvedett, de végül továbbjutott a Milan! – Videóval

Az olasz kupa negyeddöntőjében az AC Milan hazai pályán, hosszabbításban gyűrte le a Torino gárdáját, és jutott a sorozat elődöntőjébe.

Sötétbe borult a San Siro Kobe Bryant emlékére (Kép: seattletimes.com)

A napokban tragikus hirtelenséggel elhunyt Kobe Bryantre emlékezett a San Siro a kezdő sípszó előtt. A szupersztár, nagy Milan-szurkoló kosár-legendát természetesen győzelemmel akarta búcsúztatni a csapat. Giacomo Bonaventura 12. percben szerzet gólja ehhez jó alapot teremtett. (1-0) Az olasz középpályást a mostanában ellenállhatatlanul futballozó Ante Rebic szolgálta ki.

A piros-feketék a vezetés tudatában érezhető fölényben játszottak, többször is eljutottak a Torino kapujáig, ám milyen a futball, az ellenfél a 34. percben az első kaput eltaláló lövéséből gólt szerzett: Gleison Bremer egy kiváló indítással kilépve közelről mattolta Gianluigi Donnarummát (1-1).

Az első félidőben több gól már nem esett, de a 24. percben történtek mellett nem mehetünk el szó nélkül: a 24-es volt ugyanis Kobe Bryant legendás mezszáma, a Milan-tábor pedig a 24. percben páratlan gesztussal emlékezett a világsztárra. ‘Nyugodj békében Kobe és Gianna (Bryant lánya is életét veszítette a balesetben – a szerk.)! Mindörökké együtt!’ – Írták egy molinóra az ultrák.

A milánói szurkolók búcsúüzenete (Kép: Bleacher Reaport)

A szünet után ment előre a Milan az újabb vezető gólért, ennek érdekében beállt Zlatan Ibrahimovic is, ám gólt nem a svéd klasszis, hanem újfent Bremer szerzett, ezúttal is közelről, csak most fejjel mattolta Donnarummát (1-2). Az újabb vendég-gól érezhetően sokkolta a San Sirot, a csapat is úgy tűnt, nem fog tudni újítani, ám a hosszabbításban Hakan Calhanoglu lövése egy védőn megpattanva védhetetlenül vágódott a Torino kapujába (2-2) – Következhetett a hosszabbítás!

A ráadás első 15 percben még úgy tűnt, hogy nehezen mozdulnak el a 2:2-ről a felek, ám a másodikban pillanatok (egészen pontosan három perc) alatt a Milan eldöntötte az érdemi kérdéseket. Előbb egy szép labdakihozatal végén Hakan Calhanoglu lőtt újabb gólt (3-2), majd Rafael Leao lekészítése után beköszönt Zlatan Ibrahimovic is (4-2).

Stefano Pioli csapata ha nehezen is, de továbbjutott, és majd a Juventusszal találkozik az elődöntőben.

Bonaventura (1-0)

Bremer (1-1)

Calhanoglu (2-2)

Calhanoglu (3-2)

Ibrahimovic (4-2)

AC Milan – Torino 2-2 (1-1) – hosszabbítás után: 4-2
Gólszerzők: Bonaventura (12.) Calhanoglu (91. és 106.), Ibrahimovic (109.) illetve Bremer (34. és 71.)