Visszapillantó 2012 II. rész: Csapataink Európában 2. rész
Lassan véget ér a 2012-es esztendő, eljött tehát a mérlegkészítés ideje a magyar futballban is. Három részes sorozatunkban az NB I, a Magyar Kupa, a ligakupa és a magyar együttesek európai szereplését, valamint a válogatott ez évi teljesítményére tekintünk vissza, hiszen voltak szép pillanatai ennek az évnek is, ám a negatívak is legalább oly fontosak voltak bizonyos szempontokból. Az európai kalandtúráról szóló visszapillantónkat két részre bontva adjuk közre. A második részben a Videoton szereplését mutatjuk be.
Az Európa Liga mezőnyéhez a második selejtező körben csatlakozó Videoton több mérkőzésen harcolta ki a csoportkörbe jutást. Olyan csapatokat ejtett ki Paulo Sousa együttese, mint a szlovák Slovan Bratislava, a belga Gent és a török Trabzonspor. Mindegyik összecsapásán a kontrákra berendezkedve érte el a sikert.
Slovan Bratislava – Videoton 1-1 (F. Oliveira)
Videoton – Slovan 0-0
Odavágó:
Visszavágó:
Videoton – Gent 1-0 (Nikolics)
Gent – Videoton 0-3 (F. Oliveira, Nikolics (2))
Első meccs:
Második összecsapás:
Trabzonspor – Videoton 0-0
Videoton – Trabzonspor 0-0 (tizenegyesekkel: 4-2, Caneira, Brachi, Gyurcsó, Mitrovics)
Első találkozó:
Visszavágó végi tizenegyespárbaj:
A csoportkörben a svájci Basel, a belga Genk és a portugál Sporting CP került a piros-kékek útjába. Az első meccsen még vereség Belgiumban, hogy aztán a csoportkör harmadik fordulójában továbbjutás küszöbén álljon a csapat. Sajnos a végét ismerjük a történetnek, de így is szép őszt tudhat maga mögött Paulo Sousa együttese. Ugyan a sportban nincsen ha, de eljátszhatunk a gondolattal, hogy amennyiben Lisszabonra nem szakad le az özönvízszerű eső, és nem kell egy nappal elhalasztani az összecsapást, akkor mi történt volna. A másik összecsapás, a Genk és a Basel találkzója is biztosan másképp alakult volna, de ez már a múlt.
Genk – Videoton 3-0
Videoton – Sporting 3-0 (Vinícius, F. Oliveira, Nikolics)
Videoton – Basel 2-1 (Schär (öngól), Caneira)
Basel – Videoton 1-0
Videoton – Genk 0-1
Sporting – Videoton 2-1 (Sándor Gy.)
Genk – Videoton:
Videoton – Sporting:
Videoton – Basel:
Basel – Videoton /Streller gólja/:
Videoton – Genk:
Sporting – Videoton /az eredeti időpontban így nézett ki a pálya/:
És a másnapi összecsapás:
Elmondhatjuk tehát, hogy eseménydús, és izgalmas őszt tudhatnak maguk mögött a nemzetközi színtéren résztvevő együtteseink, akik több ízben is megnehezítették jegyzettebb ellenfeleik dolgát, ugyanakkor néha pedig elég simán kikaptak. Jövő ősszel folytatás következik.
Gavalovits Sándor