Matyóföldön is veretlen maradt az élre álló Pápa
Meglepetésnek tűnhet a Lombard első helye, de a nagyokkal még nem találkozott Tóth Bálint csapata. A mezőkövesdi stadionavatón Griffiths volt a vendégek ásza.
Háromezer néző, remek hangulat. Először játszott saját stadionjában élvonalbeli mérkőzést a Véber György edzette Mezőkövesd-Zsóry, de nem sikerült a premier, mert a Pápa elrontotta az ünnepet. Valami megváltozott Pápán, hiszen az előző idényben csak hajszálon múlott, hogy nem esett ki Tóth Bálint együttese, valamint a bajnokságot is döcögősen kezdték a sárga-feketék a Puskás Akadémia ellen, azóta viszont két találkozóját is egyaránt egy góllal nyerték meg Kenesei Krisztiánék. Mezőkövesdre úgy utaztak el a pápai játékosok, hogy szerették volna elrontani a hazai premiert. Sikerült is, hiszen már a negyedik percben zörgött az előző fordulóban hatost gurító ‘kövesdi háló: Kenesei meghálálta, hogy edzője ezúttal a kezdőbe jelölte, és bal oldali beadását Griffiths fejelte a bal sarokba. A negyedóra végén Szűcsnek kellett kétszer is védenie a feltámadó hazai próbálkozásokat, előbb Farkas majd Balajti próbálkozásánál is a helyén volt a rutinos kapus. Az első félóra végére már kettő volt közte, ismét Griffiths jóvoltából. Kenesei lövését Szántai védte, a kipattanót az elefántcsontparti támadó tizennégyről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. Megérdemelt vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második félidő kezdete előtt Véber György kettőt is cserélt, ám ez annyiban változtatott a játék képén, hogy majdnem megkapta harmadik gólját a hazai együttes, Quintero azonban nem tudott élni a lehetőséggel. A második félidőben Orosz kísérlete kevéssel kapu fölött hagyta el a játékteret, míg a másik oldalon Irhás Ignác lövése és Olasz Dénes fejese is elkerülte a kaput. A Lombard megérdemelten győzte le Véber György csapatát, és vasárnapig biztosan élre állt a tabellán.
Mezőkövesd-Zsóry – Lombard Pápa 0-2 (0-2)
Mezőkövesd, 3000 néző, vezette: Kassai Viktor
Mezőkövesd: Szántai – Lakatos (Olasz D., a szünetben), Szalai V., Hegedűs D., Gévay – Dobos, Melczer V. (Irhás, 69.) – Menougong, Bognár I. (Petneházi, a szünetben), Farkas B. – Balajti
Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Supic, Rodenbücher, Struhar – Szabó O., Maksimovic – Quintero (Tóth B., 70.), Orosz M. (Eszlátyi, 76.), Kenesei (Tajthy, 56.) – Griffiths
g.: Griffiths (4., 31.)
s.: Szalai V. (28.) ill.: Tóth G. (89.)
Gavalovits Sándor