Távozik a tehetség a szezon végén
Az Eintracht Frankfurt egyik, ha nem a legjobb játékosa nem fog hosszabbítani, a következő idényben új csapat dresszét hordja majd.
Sebastian Rode, akivel sokáig szemezett az FC Bayern München, egyes hírek szerint megeggyezésre is jutottak, végül maradt az Eintracht Frankfurt csapatában. A 22 esztendős középpályás szerződése 2014-ig szól, sokáig kérdés volt, mi lesz vele, erre most választ adott az ügynöke, aki a Branko Panic névre hallgat: „Sebastian kitölti a szerződését, de nem fog hosszabbítani.”
Ez nem az a hír volt, amelyben reménykedtek Frankfurt városában. A német U21-es válogatott középpályás felől természetesen akadnak érdeklődők. A már említett Bayern München mellett újonnan a Bayer 04 Leverkusen is jelezte, hogy szívesen keretében tudná a szőke futballistát.
Rode 2010 nyarán igazolt az Eintrachba, előtte nevelőegyüttesét, a Kickers Offenbachot szolgálta. A 2011/2012-es szezon kiemelkedően sikeredett, ekkor lett meghatározó játékosa a csapatnak és tíz gólpasszával nagy részt vállalt abból, hogy csapata ismét a Bundesligában szerepelhessen. A tavalyi idénye is meggyőző volt, ekkor már visszavontabb szerepben játszott, remekül szürte meg az ellenfelek támadásait, nem csoda, hogy a nyáron vitte volna a Bayern.
Rode minden valószínűség szerint egy nevesebb Bundesliga csapathoz ír majd alá, de még előtte áll egy egész szezon, ahol el kell adnia magát.
Kostyál Balázs