BuLi: Ismét kikapott a Werder Bremen
Gólokban gazdag találkozóval keződött meg péntek este a Bundesliga 15. fordulója, Németország fővárosába a Werder tett látogatást.
A hetedik helyet elfoglaló Hertha számított a találkozó esélyesének, a vezetést azonban a vendégek szerezték meg: Aarun Hunt passza érkezett a bal oldalról, Nils Petersen pedig betalált. Két perccel később azonban büntetőhöz jutottak a hazaiak, ezt Adrián Ramos értékesítette. Az újabb gólra ismét nem kellett sokat várni, Per-Ciljan Sklejbred átadása, és a Werder Bremen védelmének ügyetlenkedése után Ramos szerezte meg jómaga, és csapata második találatát. A vendégek Hunt révén még az első félidőben egalizáltak, így döntetlennel vonultak a kabinokba a csapatok.

A térfélcsere után nem sokkal a Hertha másodszor is megszerezte a vezetést, a Raphael Wolf kapusról kipattanó labdát Ronny lőtte a hálóba. A mérkőzés színvonala ezután kissé alábbhagyott, a Werder Bremen alig jutott a kapu közelébe.
A fővárosiak ezzel a sikerrel megelőzték a Schalkét, és a hatodikok, a Werder 14.-ik, továbbra is a kiesés elkerülése az elsődleges cél.
Bundesliga 15. forduló, péntek:
Hertha BSC – SV Werder Bremen: 3-2
Gólszerzők: Ramos 18. (büntető) 26. Ronny 49. ill. Petersen 15. Hunt 32.
Kostyál Balázs