Megvan az első!

A fővárosiaknak megszületett első győzelmük Thomas Doll irányítása alatt, ezzel életben tartva a dobogós reményeket.

Forrás: borsonline.hu

A Ferencváros jó játékkal vezet az első félidő után. Gyakorlatilag felborult a pálya, a pápaiaknak egyetlen kapura tartó lövésük volt a 46. percben, ez nem is csoda, hiszen a mérkőzés elejétől kezdve 10 emberrel védekeztek. Bödének már a meccs elején adódott egy hatalmas lehetősége, Leonardo ugratta őt ki, ám ezt még az egykori fradi hálóőr, Szűcs Lajos még hárítani tudta. A 33. percben egy szögletet követően Sekour buta szabálytalanságágnak köszönhetően jutott büntetőhöz a hazai csapat. Leonardo brazil származásához híven, a léc alá vágva értékesítette azt (1-0). Még fel sem ocsúdtak a vendégek, már is 2-0 állt az eredményjelzőn, Leonardo kiugratásával Böde került újabb ziccerbe, amelyet a kapus mellett elhúzva higgadtan passzolt a kapuba. A félidei állás 2-0, de ez akár lehetne 5-0 is.

A második félidőben kevesebb esemény volt, Leonardo gyönyörű cseleivel szórakoztatta a közönséget. Az 53. percben újabb 11-eshez jutott a Fradi, melyet a belső védő Mateos váltott gólra, majd 75. percben Somalia alakította ki a végeredményt (4-0). Az elmúlt két hétben 2x találkozott ez a két gárda, az összesített végeredmény 8-0. A következő fordulóban kerül megrendezésre az örökrangadó, az Újpest a Ferencvárost látja majd vendégül.

Ferencváros – Lombard Pápa: 4-0 (2-0)
G: Leonardo (31. – 11-esből), Böde (36.), Mateos (53. – 11-esből), Somalia (75.)