Újpest: „Élünk és virulunk!” – Roderick Duchatelet
Kedden délelőtt sajtótájékoztatót tartott az Újpest belga tulajdonosa, melyen szóba került az indulási jog átadása, a derbi és a magyar kupa is.

Köszönettel kezdte sajtótájékoztatóját Roderick Duchetelet, az Újpest tulaja. Elsősorban az MLSZ felé fejezte ki köszönetét. „Profi hozzáállással, egészséges gondolkodással megmenekült a klub. Itt vagyunk, létezünk. Az MLSZ jobban belátta a helyzetünket, köszönöm nekik.”
Külön kiemelte Őze Istvánt, az UTE klubigazgatóját, Csányi Sándor MLSZ elnököt, több politikusnak, így Orbán Viktor miniszterelnöknek, Szijjártó Péternek, Kubatov Gábornak, George F. Hemingwaynek, illetve a DVTK-nak is. Külön köszönetet mondott a klub szurkolóinak, és a játékosoknak, akik parádés játékot mutattak be.
Kitért a jövőre, mely egy új úton visz tovább. „Új út kezdődik, hosszú távra kell felépíteni a csapatot, sok fiatalt szeretnék látni, mostantól a focié a főszerep. Biztos vagyok benne, hogy megnyerjük a Ferencváros elleni derbit és a Magyar Kupát is.” – fogalmazott optimistán Duchatelet. Mindehhez hozzátette, van remény arra, hogy ne lépjen életbe a nemzetközi kupa-eltiltás.
Ami a felszámolási eljárást illeti, a belga üzletember elmondta, hogy egy nagyobb összeget helyezett el az Újpest FC Kft számlájára, ezzel lehetővé vált, hogy az indulási jog átvihető legyen az új cégbe és a csapat működése hosszú időre biztosítva legyen. Arra kérdésre, mekkora összegrő van szó, nem mondott konkrét számot. Hangsúlyozta, amennyiben a felszámolási eljárást kezdeményező cégek nem tudják bizonyítani követeléseik jogosságát a bíróságon, úgy ezt az összeget visszakapja. Mindezzel együtt jó esélyt lát ennek viszontlátására.
Gavalovits Sándor