Az Atlético Madrid több európai élcsapattal egyetemben a nyáron szerződtetheti Hakan Çalhanoğlu-t, a német Hamburger SV 20 esztendős török tehetségét.
Diego Simeone, az Atlético Madrid edzője máris csapata megerősítésén fáradozik. Az argentin szakvezető kinézte magának a Hamburg 20 esztendős, nagyra tartott török válogatottját, Hakan Çalhanoğlu-t.
A tehetséges, több poszton is bevethető támadó középpályás a német ‘Hamburger Morgenpost’ információi szerint előkelő helyen szerepel az Atltéico nyári kívánságlistáján. Arda Turan után tehát újabb török labdarúgó tartozhat az Atleti kötelékébe – tegyük hozzá gyorsan Turan jövője egyelőre kérdéses a spanyol fővárosban, több helyi lap is a klasszis esetleges nyári távozásáról ír.
Çalhanoğlu ahogy már említtettük, török válogatott, ám Németországban született, és ott is nőtt fel. Profi pályafutását a Karlsruher SC csapatában kezdte, majd 2012 nyarán igazolt az észak-német kikötővárosba. Hamburgban valósággal berobbant a köztudatba, nem mellesleg eddigi 27 felnőtt bajnokiján már 9 gólt szorgoskodott össze.
A 20 esztendős játékos egyéb iránt nem csak az Atltéico szerződtetné, hiszen a már említett hamburgi lap felhívja a figyelmet earra is, hogy olyan európai nagycsapatok figyelik Çalhanoğlu-t, mint a Manchester United, a Juventus, a Chelsea vagy például a Liverpool.
Nagy Ákos