La Liga: Behúzta elmaradt meccsét a Real Madrid

A 16. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolta a Real Madrid és a Sevilla, amelyet a Királyi gárda nyert meg nagy nehézségek árán.

realmadridcf.com

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISION
16. FORDULÓ

Real Madrid – Sevilla 2-1 (2-0)
G: J. Rodriguez (12′), Jesé (36′) ill. I. Aspas (80′)

A Real Madridnak nélkülöznie kellett a még mindig sérült Modricot, valamint két portugálját, Pepét és Cristiano Ronaldot. Természetesen utóbbi volt a nagyobb hiányzó. Ráadásul a mérkőzés elején megsérült Sergio Ramos, és az első gólt jegyző James Rodriguez, így még több gonddal kellett megküzdenie Ancelotti gárdájának, de sikeresen vették. Az első találat a 12. percben esett, Marcelo beadására érkezett James, és csukfejessel Beto szeme közé fejeli a labdát, így esélye sem volt a portugál kapusnak, 1-0! A védők hiába reklamáltak lest, nem volt az, bár ezt akár be is lehetett volna húzni, mert nagyon nehéz volt kiszűrni belőle, hogy az vagy sem. A Real második gólját pont a csereként beálló Jesé szerezte, akihez a labda egy szép passzsorozat után jutott el és a fiatal spanyol nem hibázta el a ziccert, 2-0! A Sevillának megvoltak a lehetőségei, 1-0-nál és 2-0-nál is, de egyenlíteni nem sikerült csak szépíteni. A 80. percben egy szép támadás után sakk-mattra játszották a hazaiak védelmét a vendégek, aminek a végén Aspas talál be, 2-1! Emery csapata jött az 1 pontot érő találatért, de a fővárosi gárda állta a sarat, így 2-1-re nyernek és tartják a négy pontos előnyüket. Fontos volt ez a győzelem a hazaiaknak, mert hétvégén a városi riválishoz és egyben a csapat mumusához, az Atlético Madridhoz mennek vendégségbe a habfehérek.