OTP Bank Liga: Senkinek sem jó ikszek

Két délutáni mérkőzésen is 1:1-es döntetlen született, amely igazából egyik csapatnak sem jó, többre számítottak ennél.

beko_balazs

Bekő Balázsék ezúttal nem nyertek hazai pályán

Diósgyőr – Haladás 1:1 (1:1)

Helyszín: Diósgyőri Stadion Vezette: Iványi
Gólszerzők: Novothny (16.) ill. Németh (26.)
Sárga lap: Tamás (90.) ill. Fehér (15.), Medgyes (67.), Gaál (75.)

Diósgyőr: Rados – Eperjesi, Lipták, Tamás, Kovács – Manjrekar (Egerszegi 65.), Kitl – Okuka, Barczi, Takács (Grumic 65.)– Novothny Vezetőedző: Bekő Balázs
Haladás: Király – Angyal, Jagodics, St.Wils, Bosnjak – Medgyes (Gosztonyi 70.), T.Wils, Németh, Fehér, Halmosi (Nagy 85.)– Gaál (Popin 79.) Vezetőedző: Mészöly Kálmán

Hazai lehetőségekkel indult a találkozó, de ezek egyike se volt komoly helyzet, masszívan védekezett a Haladás, de hamar megtalálta a bástyán a rést a Diósgyőr, és Manjrekar indításával Novothny fordult kapura és szerezte meg a vezetést (1:0). Gól után veszélyesebbé vált a Haladás és tíz perc múlva az egyenlítés is összejött a Mészöly-tanítványoknak. Gaál középre adásából Németh Márió volt eredményes (1:1). A félidő vége újra a borsodiaké volt, de Kitl fölétüzelt, Barczi lövését pedig Király védte, így maradt az 1:1 a szünetre.
A második játékrészben nagyon keveset forogtak a kapuk veszélyben, mezőnyben gyűrkőztek a felek. Cseréltek a szakvezetők, de az eredmény nem változott. Mindenki várta a „szokásos” drámát, ami a Diósgyőr mérkőzések velejárója az utolsó percekben, de Grumic lövését ezúttal fogta Király a 92.percben, így pontosztozkodás történt Miskolcon.

Békéscsaba – MTK 1:1 (0:0)
Helyszín: Békéscsaba Vezette: Karakó
Gólszerzők: Punosevac (90+3.) ill. Torghelle (64.)
Sárga lap: Laczkó (12.) ill. Thiam (30.), Varga (36.)

Békéscsaba: Ilizi – Bényei, Vadász, Fehér, Fabio – Borbély, Spitzmüller, Calvente, Laczkó (Punosevac 74.), Viczián – Birtalan (Szilágyi 67.) Vezetőedző: Zoran Szpisljak
MTK: Hegedűs – Bese, Grgic, Poór, Vadnai – Thian Khaly (Hajdú 67,), Kanta, Strestik (Hrepka 80.) – Varga (Gera 52.), Torghelle, Ramos Vezetőedző: László Csaba

Rögtön a találkozó elején tesztelték mindkét kapust, akik állták a sarat, majd negyedórával később újfent a portások mutatták meg tudásukat, ám ezek egyike se volt komoly helyzet. A Békéscsaba volt aktívabb a szünetben, de óriási lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki, csupán három sárgát jegyezhettünk fel.
Szünet után a becserélt Gera lövését védte Ilizi, ám pár perccel később már ő is tehetetlen volt, Ramos beadását Torghelle értékesítette (0:1). Könnyen megduplázhatták volna az előnyt a vendégek, de Ilizi védte Ramos lövését, majd a kipattanó után Torghelle kísérletét is hárította. A hazaiak hajtottak az egyenlítésért, ami nem érdemtelenül megszületett a ráadásban. A Laczkó helyére beállt Punosevac a 93.percben mentett pontot, ami igazából egyik csapatnak sem jó, mert a Békéscsaba maradt az utolsó, az MTK pedig nem tudott fellépni a dobogóra.