Dortmund: Marc Bartra átesett a szerződés aláírásán!
Mint arról tegnap beszámoltunk, a Borussia Dortmund kifizette Marc Bartráért a kért összeget, ezért a Barcelona nem tehetett más, kénytelen volt elengedni. Nos, a spanyol hátvéd a mai napon átesett a szerződés aláírásán is.
Marc Bartra 2020 júniusáig szóló szerződést írt alá a Borussia Dortmundnál – adta hírül a klub hivatalos honlapja. Az ifjú spanyol hátvéd minden bizonnyal Mats Hummels utódjaként érkezett, mivel jelenleg az sem kizárt, hogy Neven Subotic is tovább fog állni a német együttesből.
Marc Bartra tehát 14 évet követően hagyta el a Barcelonát, ahol rengeteg sikerben volt része, de sosem tudott stabil kezdővé válni. A különböző kupasorozatokban 103 alkalommal kapott lehetőséget, a 25 esztendős hátvéd egyébként ott lesz az idei Európa bajnokságon, de valószínűleg nem alapemberként láthatjuk a torna folyamán.
Németh Boldizsár