A hétvégi világbajnoki selejtezőmérkőzések után hét közben felkészülési meccseket játszanak egymással a válogatottak. Kedd este így találkozott a 2018-as világbajnokságot rendező Oroszország és Belgium nemzeti csapata. Lássuk, miként alakult az összecsapás!
Ahogy az barátságos mérkőzéseken lenni szokott, mindkét együttesben szerepet kaptak olyan játékosok, akik éles meccseken kevésbé jutnak szóhoz. Így került pályára a belgáknál Simon Mignolet vagy épp Christian Benteke, míg az oroszok – tétmeccseik nem lévén – leginkább felállásukkal hívták fel magukra a figyelmet. A Cherchesov-csapat ugyanis egy 3-2-3-2-es formációban kezdett, és igyekezett meglepni vele Belgiumot.
Ez olyannyira sikerült, hogy a szbornaja már a 3. percben vezetést szerzett, Vasin vette be közelről Mignolet kapuját! 1-0. A jó kezdés tehát megvolt a piros mezben futballozó oroszoknál, ám a folytatás távolról se sikerült ennyire fényesre. Kezdődött azzal, hogy Neustädter felrúgta Christian Bentekét a tizenhatoson belül, Marciniak játékvezető pedig annak rendje és módja szerint büntetőt ítélt a halványkék-feketében játszó vendégek számára. Mirallas nem lőtte el túlságosan jól a labdát, ám a játékszer elfért a vetődő Akinfejev alatt, 1-1!
Ezt követően sokáig csak gyűrték egymást a felek, kisebb-nagyobb lehetőségek mindkét oldalon voltak, de egészen a félidő hajrájáig érintetlenek maradtak a hálók. Akkor azonban beindult Belgium, pontosabban Christian Benteke. A Crystal Palace csatára előbb egy kipattanót fejelt az üresen tátongó orosz kapuba, majd egy szabadrúgás után védhetetlen fejessel szerezte meg az 1-3-as vezetést csapatának. Mindezt ráadásul mintegy három perc alatt zavarta le Benteke, így kényelmes előnnyel mehetett pihenőre Belgium, Oroszország pedig rendkívül csalódottan.
A második félidőben támadólag lépett fel a szbornaja, addigra Dzagoevet már sérülés miatt elvesztették a vendéglátók. A félidő közepén eljutott egy gólig is a piros csapat, a csereként beállt Bukharov talált a hálóba, ám les miatt érvénytelenítették a találatot. Azonban elkapták a fonalat az oroszok, és ennek a 74. percben meg is lett az eredménye: a két becserélt játékos, Bukharov és Miranchuk remek összjátékkal hoztak össze egy kiváló gólt! Ezzel 2-3, újra nyílttá tették az összecsapást Cherchesovék. A második félidő hajrájában már Lukaku és Mertens is a pályán volt Belgiumban, de a mérkőzésnek ebben a szakaszában vajmi kevés veszély rejlett Roberto Martínez csapatának támadójátékában.
Sőt! Oroszországnak jót tett a gól, a 83. percben Samedov vállalkozott messziről, ám Simon Mingolet-n nem tudott kifogni a távolról eleresztett löket. A 91. percben aztán megint csak Samedov veszélyeztetett, egy csúnya labdaeladás után már Mignolet mellett is elpasszolta a labdát, ám mellé gurult a játékszer. De így se úszta meg újabb kapott gól nélkül Belgium, a 92. minutumban Alderweireld képtelen volt felszabadítani, Bukharov köszönte szépen, és meglőtte az oroszok egyenlítő találatát! 3-3, két gólos hátrányból állt fel a vb-házigazda.
Végül döntetlennel zárult a remek összecsapás, Oroszország egészen biztosan nem jár rossz úton.
Felkészülési mérkőzés:
Oroszország – Belgium 3-3 (1-3)
Helyszín: Szocsi, Fisht Olimpiai Stadion; Vezette: S. Marciniak (lengyel)
Gólszerzők: Vasin (3.), Miranchuk (74.), Bukharov (92.) ill. Mirallas (17. – büntető), Benteke (42., 45.)
Oroszország: Akinfejev – Vasin, Neustädter, Kudryashov – Zobnin, Dzagoev – Kombarov, Erokhin, Samedov – Poloz, Kannunikov. Vezetőedző: S. Cherchesov
Cserék: Ozdoev, Bukharov, Golovin, Miranchuk, Glushakov
Belgium: Mignolet – Foket, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Dembélé, Tielemans – Chadli, Nainggolan, Mirallas – Benteke. Vezetőedző: R. Martínez
Cserék: Witsel, Mertens, Lukaku, Carrasco, Thorgan Hazard, Boyata
A mérkőzés góljai:
Szerző: Draskovics Tamás