La Liga: Új tréner irányít a Kanári-szigetken! – Hivatalos
Hétfő reggelre virradóan a Las Palmas bejelentette új vezetőedzőjét, Manolo Márquezt.
A 48 esztendős Manolo Márquez álmai munkáját kapta azzal, hogy a Las Palmas bejelentette az eddig a B-csapatnál dolgozó 48 esztendős szakember kinevezését az első csapat élén. „Régóta erről a pillanatról álmodoztam, és most végre valóra vált az álmom! A Las Palmas az életem csapata, nehéz pontosan megfogalmaznom, hogy mit is jelent ez a lehetőség számomra!” – idézi a Marca a kanári-szigeteki csapat új trénerét.
A spanyol szakember lelkendezése érthető, hiszen eddigi edzői karrierje legfontosabb megbízását kapta azzal, hogy a La Ligában dolgozhat. Márquez ugyanis korábban olyan alsóbb osztályú együtteseket irányított, mint a Sant Andreu, a CF Badalona, CE Europa, vagy az AE Prat, de két szezon erejéig dolgozott az Espanyol tartalékcsapatánál is.
Az új tréner segítői Paquito Ortiz, és a spanyolok korább zseniális technikájú közönség kedvence, Juan Carlos Valerón lesznek.
Érdekesség, hogy a Marca szerint a Las Palmasnál sokáig a legutóbb a Palermonál dolgozó olasz Roberto De Zebri volt a befutó, csakhogy az olasz szakember a Seria A döntéshozó testülete szerint nem tisztázott, hogy szakított-e a Palermoval vagy sem, így meghiúsult De Zebri Spanyolországba szerződése.