Serie B: botlottak a mezőny élén tanyázók, így az Empoli került az első helyre

A Serie B-ben is lejátszották a 9. fordulót, és rengeteg meglepetés történt. Sok változás történt a tabellán is.

empi

Botlottak a mezőny élén tanyázók, így az Empoli került az első helyre. A kékek Virtus Entellával csaptak össze a 9. forduló utolsó mérkőzésén. Bár 2:0-ra is vezettek a vendégek, az Entella egyenlíteni tudott. A 86. percben viszont Manuel Pasqual eldöntötte a meccset, így két pontosra növelte az Empoli előnyét. A hazaiak ezzel a vereséggel, egy 5 meccses veretlenségi sorozatot szakítottak meg. Bár a 7. körben a Frosinone állt az élén, ezúttal a szintén előkelő helyen álló Palermot fogadták. Az első félidőben szinte végig az történt amit a hazaiak akartak. Azonban a tömérdek támadásból amit kialakítottak nem lett gól. A második játékrészben már a Palermo is felélénkült, ezzel izgalmassá téve a végjátékot. A gól ennek ellenére elmaradt, így 0:0-val vonultak le a pályáról a csapatok. A forduló legizgalmasabb meccse mindenképpen az Ascoli – Venezia volt, hiszen hat gól esett. Annak ellenére, hogy a Venezia a kilencedik helyen, nem rossz teljesítmény, hogy egészen a negyedik helyre jöttek fel. Pedig még győzni sem tudtak. Az Ascoli már 15 perc után hátrányba került, Zigoni találata után. A második félidőt hihetetlen offenzívával kezdték a hazaiak. Két gólt is sikerült szerezniük, de ez sem volt elég. A Venezia néhány percre rá egyenlített, ám a válasz sem maradt sokáig. A 74. minutumban jött a slusszpoén, Geijo révén újra egalizált a Venezia. Az utolsó negyedórában több gól nem esett, maradt a 3:3. A Carpi jelen pillanatban az ötödik helyet foglalja el a tabellán, köszönhetően annak, hogy megverték az utolsó helyen álló Cesenát. Az utóbbi időben nem igazán ment a Carpinak, így nagyon kellett a győzelem a csapat számára. A hazaiak a meccs elején eldöntötték találkozót, köszönhetően a gyors két gólnak. A Cesena csak a 93. minutumban tudott egyenlíteni, ezzel elszenvedte hatodik vereségét a szezonban.