Bl: csoportelső a Barcelona, hozta a kötelezőt a Juve – videóval

Ahhoz képest, hogy mennyire egyértelműnek tűnt a két továbbjutó a Bajnokok Ligája D-csoportjában, meglehetősen sokáig húzódott ez a kérdés. A Sporting egy Barcelona elleni győzelem esetén akár be is kerülhetne a legjobb 16 közé. Persze ehhez a Juventus botlása is kell az Olympiacos ellen. Továbbá az sem számít jó hírnek a portugálok számára, hogy a Barcelona 22 meccs óta veretlen a Bl-ben.

24312711_1937340109627995_1836945198864693650_n

Paco első gólját szerezte a Bl-ben (Fotó: facebook.com)

1. félidő: Utoljára 2008-ban találkozott egymással a két együttes. Akkor olyan játékosok alkották a Barcelonát, mint Eidur Gudjohnsen, Samuel Eto’o vagy épp Thierry Henry. Akkor 3-1-re győztek a katalánok hazai pályán. Most kilenc évvel később is a Barca dominált az első percekben. Legfőképpen André Gomes és Paco Alcacer okozta a legnagyobb fejtörést a vendég védőknek. A 24. percben a vezetés megszerzéséhez is közel kerültek a gránátvörös-kékek, azonban Luis Suarez közeli lövését Rui Patrício bravúrral védte. A Sporting valamiért nem tartotta sürgősnek a gólszerzést, gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le az első félidőt. A hazaiak sem törték magukat, így 0-0-val vonultak öltözőbe a csapatok.

2. félidő: A Sporting első számú célja az volt, hogy ne kapjanak gólt. Ezt bizonyítja a szünetben behozott két hátvéd is. A második félidő ott folytatódott, ahol az elsőt abbahagyták: a Barca birtokolta a labdát és támadott, a Sporting védekezett. Az 59. percben aztán megtört a jég. A remekül játszó Denis Suarez szögletét, Paco Alcacer csúsztatta be a kapuba (1-0). Pár pillanattal később, az addig támadásoknál mélyen alvó vendégek, rendkívül közel kerültek az egyenlítéshez, de Cillessen macskareflexekkel kivédte a közelről érkező lasztit. Messi és a gól hatására a mérkőzés jobb és pörgősebb lett. Az argentin zseni remekül játszott, több lövése is csak centikkel kerülte el a kaput. A 91. percben a volt Barcelona játékos, Jérémy Mathieu betalált mostani csapata hálójába, miután Denis Suarez középre adott labdáját próbálta elrúgni. Ezzel a katalánok magabiztosan győztek.

Mathieu peches, ám szemet gyönyörködtető találata:

Barcelona – Sporting CP 2-0 (0-0)
Helyszín: Camp Nou; Vezette: Craig Alexander Thomson
Gólszerzők: Alcacer (59.), Mathieu (91.) – ill. –
Sárga: Semedo (35.) – ill. – Ruíz (30.)
Kiállítás: – ill. –

Barcelona: Cillessen – Semedo, Pique (Busquets 64.), Vermaelen, Digne Vidal (Messi 61.), Gomes, Rakitic, Denis Suarez –Luis Suarez (Paulinho 74.), Alcacer. Vezetőedző: Ernesto Valverde

Sporting CP: Patrício –Ristovski, Mathieu, Coates, Piccini – Carvalho, Battaglia, César (Coentrão 64.), Fernandes, Ristovski (Martins 46.) – Ruiz (Dost 46.). Vezetőedző: Jorge Jesus

Olympiacos Juventus

1. félidő: Már a 7. percben közel állt a gólszerzéshez Dybala, viszont Proto másképp gondolta, és hárította az argentin lövését. Tíz percre rá a hazaiak kapusa is tehetetlennek bizonyult, miután Sandro bepasszolt labdáját Cuadrado lőtte a kapuba (0-1). A bekapott gól után a hazaiak igyekeztek nyomást helyezni a Juventusra. Az első játékrész vége előtt Higuaín majdnem megduplázta a zebrák előnyét, azonban a védők beleléptek a próbálkozásába. A 42. percben szöglethez jutott az Olympiacos. A beadás Djurdjevic fejére érkezett, aki a kapu bal alsó sarkába szánta a labdát, ám Szczęsny kitornázta azt. Ezzel zárult az első játékrész, de természetesen lesz egy második is.

2. félidő: És igen, tényleg lett. Viszont nem sok minden történt az első tíz percben. Az 57. minutumban a hazaiak gondoltak egyet, és támadásba lendültek. Előbb Pardo, majd Marin lövését kellett a Juve hálóőrének védenie. A vendégek nem tudtak közel kerülni ellenfelük kapujához. Az utolsó tíz percet megnyomta a Juventos. Matudi és Cuadrado többször is veszélyeztetett. A 83. percben a könnyen megjegyezhető nevű El Fardou Mohamed Ben Nabouhane fejese a kapufán csattant. Hiába az Olympiacos nyomása, a 90. percben Bernardeschi végleg eldöntötte a találkozót. Egy gyönyörű támadás végén az olasz támadó a kapu bal alsó sarkába helyezte a labdát (0-2). Ez volt a találkozó utolsó momentuma, így a Juventus a másik továbbjutó a Barcelona mellett.

Olympiacos – Juventus 0-2 (0-1)
Helyszín: Georgios Karaiskakis; Vezette: David Fernandez Borbalan
Gólszerzők: – ill. – Cuadrado (16.), Bernardeschi (90.)
Sárga: Koutris (32.), Djurdjevic  (43.), Nikolaou (55.)  – ill. – Benatia (50.)

Olympiacos: Proto Nikolaou, Elabdellaoui, Engels, Koutris – Tachtsidis, Pardo, Odjidja-Ofoe (Fortounis 62.), Romáo, Seba (Marin 46.) Đurđević (Fardou 71.). Vezetőedző: Takis Lemonis

Juventus: Szczęsny Sandro, Barzagli (Rugani 70.), Benatia, De Sciglio  Matuidi, Khedira, Costa, Dybala (Pjanic 62.), Cuadrado (Bernardeschi 84.) Higuaín. Vezetőedző: Massimiliano Allegri