El: tovább folytatódik az Arsenal vesszőfutása – videóval

Kivételesen már szerdán Európa-liga mérkőzést rendeztek, Portugáliában léptek pályára az “Ágyúsok”.

Hiába birtokolta többet a labdát az Arsenal, kevés lövőhelyzetig jutottak el a londoniak. A Guimaraes védelme jól zárt, sőt többször is veszélyeztették az “Ágyúsok” kapuját. A 81. percben azonban Pepe szabadrúgása után Mustafi fejelte a kapuba a labdát (0-1). Ez volt az első és utolsó kaput találó próbálkozása a tartalékosan felálló angoloknak. Amikor már azt gondolhatták az Arsenal játékosai, hogy zsebben a három pont, a hosszabbítás perceiben Duarte ollózása után egyenlítettek a hazaiak (1-1). A döntetlen ellenére az Arsenal továbbra is veretlenül és magabiztosan vezeti a csoportot, de egy esetleges győzelemmel nagy lépést tehettek volna a továbbjutás felé. A Guimaraes megszerezte első pontját az idei kiírásban.

Guimaraes – Arsenal 1-1 (0-0)
D. Afonso Henriques Stadion; Vezette: Ozkahya
Gólszerzők: Duarte (90.), ill. Mustafi (81.)
Sárga: Rafa (33.), ill. Mustafi (19.), Holding (66.)
Kiállítás: – ill. –