PL: a címvédő legyőzte az idény egyik meglepetéscsapatát – videóval

Az első félidőben még tartotta magát a Sheffield, de a második félidőben góllal és gólpasszal jelentkező De Bruyne-re nem volt ellenszerük.

A várakozásoknak megfelelően hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott a Manchester City, de az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövésük. A Sheffield United ellentámadásokból veszélyeztetett, de ők sem dolgoztatták meg Claudio Bravot. A második játékrészben még tovább növelte a nyomást a City, aminek az 53. percben meglett az eredménye, Agüero talált be (1-0). Ezután is jól tartotta a labdát Guardiola csapata, a Sheffield mindössze három lövésig jutott el, de azok sem találtak kaput. A 82. percben De Bruyne góljával végképp eldőlt a három pont sorsa (2-0). Győzelmének köszönhetően a manchesteri kékek egy pontra megközelítették a Leicester Cityt, míg a Sheffield a 8. helyen zárja az esztendőt.

Manchester City – Sheffield United 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Agüero (53.) De Bruyne (82.), ill.