Ligue 1: Mbappé vezérletével nyert a PSG – videóval

A PSG az első félidő végén szerzett két góllal törte meg a Nice-t, amely a második játékrészben mindent megtett a szépítésért, de nem tudott betalálni.

A mérkőzés elejétől fölényben volt a PSG, de a Nice is jól játszott, több lehetőség is adódott a hazaiak előtt az első félidőben. Gólt azonban a vendégek tudtak szerezni, a 38. percben Mbappé értékesítette a saját maga által kiharcolt tizenegyest (0-1). A 45. percben ismét Mbappé villant, szép cselsorozat után lőtt kapura a francia támadó, ezt Benítez még védeni tudta, de a kipattanóra érkezett Di María, aki nem hibázott (0-2). A második játékrész kiegyenlítetteb játékot hozott, a Nice továbbra is próbálkozott, de a szépítés nem jött össze a nizzaiaknak. Sőt a 66. percben végképp el is dőlt a három pont sorsa, Marquinhos fejelt közelről a kapuba (0-3). A 77. percben Mbappé ismét betalált, de les miatt érvénytelenítették a találatot. A Nice a hajrában is mindent megtett a becsületgólért, de nem tudták bevenni Navas kapuját, így a PSG magabiztos győzelmet aratott.

Nice – PSG 0-3 (0-2)
Gólszerzők: – ill. Mbappé (38. – tizenegyesből), Di María (45.), Marquinhos (66.)