Kalmár remekelt, a DAC ismét nyert! – videóval

Továbbra is hibátlan a Fortuna Ligában a DAC együttese, amely 8. bajnokiját is megnyerte. Kalmár Zsolt ebből a győzelemből is alaposan kivette a részét.

Az Európa-Liga selejtezőben kapott nagy pofon után sikerült javítania a dunaszerdahelyi alakulatnak. Pedig nem indult jól a Trencín elleni találkozó, ugyanis a vendégek 15 perc után megszerezték a vezetést Roguljic révén. Az előnyük a 30. minutumig tartott, amikor Kalmár szabadrúgásból tudott egyenlíteni. 3 perccel később ismét a Trencínnél lehetett volna az előny, de Catakovic kihagyta a 11-est. Ezt gyorsan meg is büntette a DAC, Kalmár előkészítéséből Divkovic volt eredményes, így a szünetre hazai vezetéssel vonulhattak a felek. A második játékrész közepén emberelőnybe került a listavezető, miután Schäfer Andrást felrúgta Zubairu, aki megkapta második sárgáját. Ezt a helyzetet is gyorsan kihasználták a hazaiak, ugyanis 1 perccel később már 3-1 volt az állás, ismét Divkovic talált a hálóba. A hátralévő időben már nem változott az eredmény. Kalmár végigjátszotta a találkozót, Schäfert pedig a 66. percben cserélték le. Győzelmével a DAC ismét 8 pontra ellépett az 1 mérkőzéssel kevesebbet játszó Slovantól.