Német Kupa: könnyedén lépett túl ellenfelén a címvédő

Az ötödosztályú Düren volt a Bayern München ellenfele a Német Kupában. A kis csapat a tv közvetítésnek nem megfelelő pályája miatt, átadta a pályaválasztói jogot, de valószínűleg a csapat játékosai, így is egy életre szóló élménnyel gazdagodtak, a vereség ellenére is.

A Düren igyekezett meglepni a müncheni sztárcsapatot. A Bayern kapujába debütáló Alexander Nübel hatalmas védéssel indította a találkozót. Ha már debütálás, a 24. percben megszerezte a vezetést a Bayern, mégpedig két új igazolás összjátékával. A Marseille-től érkező Bouna Sarr beadását, Choupo-Moting becsúszva juttatta a Düren kapujába 0-1!
A 36. percben Thomas Müller büntetőgóljával, már két góllal vezetett a Bayern 0-2!

A második gól után, sokat kellett várni az újabb találatra. Egészen a 75. percig, ekkor Choupo-Moting bombázott 20 méterről a kapuba 0-3! A gólpasszt ezúttal is Sarr jegyezte, a jelek szerint nagyon érzi egymást a két játékos.

FC Düren (V.) – Bayern München 0-3 (0-2)
Vezette: Matthias Jöllenback Helyszín: München, Allianz Aréna
Gólszerzők: ill. Choupo-Moting (24., 75.), Müller (36. – büntetőből)