PL: újabb pontokat hullajtott a Manchester City – videóval

A szezont mérsékelten kezdő Manchester City gárdája az angol bajnokság (Premier League) első szombati mérkőzésén a középmezőnyben vele azonos pontszámmal álló West Ham Unitedhez látogatott…

Némi meglepetésre a Manchester City együttese csupán 1-1-es döntetlenre volt képes a múlt fordulóban a Tottenham ellen is pontot csenő West Ham United gárdájával szemben. Noha az első pillanattól kezdve a City irányította a mérkőzést, az első húsz perc végén a “Kalapácsosok” első ígéretes akciójuk végén magukhoz ragadták az előnyt: Coufal jobb oldali beadását Mihail Antonio az ötös előteréből egy parádés, ollózós mozdulattal juttatta a tehetetlen Ederson hálójába. Hiába próbálkozott Guardiola csapata, a szünetig nem igazán tudtak értékelhető lehetőséget felmutatni Fabianski kapuja előterében. A térfélcsere után viszont a félidőben becserélt Phil Foden látványos lefordulást követően talált be a kapu torkából Joao Cancelo remek baloldali elfutását követően. Az egyenlítés után David Moyes azonnal lecserélt gólszerzőjét, s Antoniót Yarmolenko váltotta. A sérülés után visszatérő De Bruyne az utolsó bő húsz percre kapott lehetőséget, miközben a WHU Hallerrel frissített a hajrára. A végjátékban mindkét csapatnak voltak lehetőségei a győztes gólra, végül azonban egyiknek sem sikerült, így megosztoztak a felek a pontokon. A csapatok így maradtak egymással azonos pontszámmal a mezőny 10-11. helyén.

West Ham United – Manchester City 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Antonio (18.), ill. Foden (51.)