BL: Nehezen, de hozta a kötelezőt a Liverpool! – videóval

Alaposan felforgatott kezdővel fogadta a Liverpool a Midtjyllandot. A “Vörösök” nehezen is pörögtek fel a találkozón, a második félidőben viszont két helyzetüket értékesíteni tudták. A csoport másik mérkőzésén az Atalanta 2 gólos hátrányból állt fel az Ajax ellen.

Az első komoly helyzet a vendégek előtt adódott, miután Dreyer jutott lövéshez a tizenhatoson belül, de Alisson jól zárta a szöget és védeni tudott. A 30. percben Jürgen Klopp gondba került, ugyanis a van Dijkot helyettesítő Fabinhót is elveszítette. A „Vörösök” egyáltalán nem tudtak ellenfelük fölé kerekedni, így 0-0-val vonulhattak szünetre a felek.

Az 55. percben aztán sikerült megszereznie a vezetést a Liverpoolnak. Shaqiri és Alexander-Arnold fel tudta gyorsítani a játékot, a védő pedig egy beadással kihagyhatatlan helyzetbe hozta Jotát, 1-0! Klopp szerette volna mindenképp eldönteni az összecsapást, ezért egy óra játékot követően pályára került Mané és Salah is, de velük sem változott igazán a játék képe. A 77. percben egy nagy lehetőség adódott a vendégek előtt, ám Evandro lövése kevéssel elkerülte Alisson kapuját. A végére alaposan felpörögtek az események. A 88. minutumban minden kérdést lezárhatott volna a hazai gárda, Firmino azonban csúnyán fölé lőtte a ziccerét. A 89. percben majdnem össze is jött az egyenlítés Dreyer révén a dánoknak, de a támadó emelése centikkel a kapu mellé ment. A hosszabbítás elején büntetőt harcolt ki a Liverpool, amit Salah magabiztosan értékesített, ezzel pedig lezárta a találkozót.

Liverpool – Midtjylland 2-0 (0-0)
Helyszín
: Anfield Road Vezette: Pawel Raczkowski
Gólszerzők: Jota (55.), Salah (90+3. – büntető) ill.
Sárga: Milner (41.) ill. Scholz (19.), Onyeka (25.), Cajuste (32.), Paulinho (90+1.)
Kiállítás: – ill. –

Liverpool: Alisson – Robertson, Gomez, Fabinho (R. Williams 30.), Alexander-Arnold – Milner, Henderson (Wijnaldum 46.), Jota (Firmino 80.), Minamino (Salah 60.), Shaqiri – Origi (Mané 60.) Vezetőedző: Jürgen Klopp

Midtjylland: Andersen – Andersson, Sviatchenko, Scholz, Paulinho – Onyeka, Cajuste (Kraev 81.), Dreyer, Sisto (Evander 72.), Mabil (Anderson 66.) – Kaba (Pfeiffer 81.) Vezetőedző: Brian Priske

Felfokozott hangulatban kezdték a mérkőzést az elmúlt két BL idény meglepetéscsapatai. A 25. percre ugyanis már 4 sárgát kellett felmutatnia a játékvezetőnek, majd a 30. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Tadic magabiztosan értékesített, 0-1! 8 minutummal később már kettő volt a különbség. Egy beadást követően Sportiello hibázott, amit Traoré ki is használt, 0-2!

A második játékrész elején összejött a szépítés a hazaiaknak. Gomez beadásából Zapata volt eredményes fejjel, 1-2! A 60. percben már egyenlő volt az állás. Pasalic hozta nagy helyzetbe Zapatát, aki ezúttal sem hibázott, 2-2! Az egyenlítést követően is tovább nyomtak a hazaiak, ami több veszélyes helyzetben is megmutatkozott, a 84. percben azonban majdnem ismét az Ajaxnál volt az előny Antony lövése után. Az állás azonban már nem változott, így mindkét félnek meg kellett elégednie az 1 ponttal.

Atalanta – Ajax 2-2 (0-2)
Gewiss Stadion Vezette: Damir Skomina
Gólszerzők: Zapata (54., 60.) ill. Tadic (30. – büntető), Traoré (38.)
Sárga: Ilicic (23.), Djimsiti (66.), Malinovsky (90+1.) ill. Traoré (6.), Klaassen (20.), Mazraoui (25.)
Kiállítás:ill.

Atalanta: Sportiello – Djimsiti, Romero, Toloi – Gosens, Freuler, Pasalic, Hateboer – Ilicic (Malinovsky 78.), Gomez (Muriel 78.), Zapata Vezetőedző: Gian Piero Gasperini

Ajax: Onana – Mazraoui (Klaiber 56.), Schuurs, Blind, Tagliafico – Klaassen, Tadic, Gravenberch – Antony (Labyad 90+4.), Traoré, Neres (Promes 69.) Vezetőedző: Erik Ten Hag