Nyertek, de nem voltak meggyőzőek a németek – videó

A felforgatott kerettel felálló német válogatott hazai pályán fogadta a cseh válogatottat. A német csapat nincs éppen a legjobb formában, a csehek elleni mérkőzés amolyan felhozó meccs volt az ukránok elleni Nemzetek Ligája meccs előtt.

A mérkőzés első 10 perce kiegyenlített játékot hozott, majd a 13. percben megszerezte a vezetést a német csapat és innentől kezdve mezőnyfőlénybe kerültek. Egy a tizenhatos vonaláról megeresztett lövést, még sikeresen hatástalanított Pavlenka, de a kipattanót összeszedő Philipp Max beadása után, már Waldschmidt közeli lövésénél tehetetlen volt 1-0! A Werder Bremen kapusának, Pavlenkának még több nagy védést be kellett mutatnia a félidőben.

A második félidőben nem tudtak még gyenge főlényt sem kiharcolni a németek, sőt a mérkőzés legnagyobb helyzete a cseheké volt. A mérkőzés vége előtt tíz perccel Trapp hatalmas védése is kellett a németek győzelméhez.

Németország – Csehország 1-0 (1-0)
Helyszín: Lipcse, Red Bull Arena Vezette: A. Treimanis (lett)
Gólszerzők: Waldschmidt (13.) ill. –