La Liga: kiizzadta a győzelmet az Atletico Valenciában – videóval

Újabb győzelmével az Atletico Madrid beérte a Real Sociedadot, míg a Valencia a középmezőnyben tanyázik.

A mérkőzés elejétől fogva látható volt, hogy a Valencia átadta a területet az Atleticonak. Ennek megfelelően a hazaiak fegyelmezetten védekeztek, míg a madridiak sokat birtokolták a labdát. A vendégek néhányszor fel is törték a valenciai védelmet, de nem sikerült a gólszerzés Simeone csapatának. A hazaiak próbáltak ellentámadásokat vezetni, de kevésszer jutottak el Oblak kapujáig, így gól nélküli döntettel mentek az öltözőbe a csapatok. A második félidőre még nagyobb nyomást helyezett az Atletico a Valenciára, de a hazaiak továbbra is őrizni tudták a kapujukat. Mindez egészen a 79. percig tartott, amikor Carrasco húzott el a bal oldalon, és beadása ugyan nem talált madridi támadót, de Lato-ról a saját kapujába pattant a labda (0-1). A Valencia a hajrában nem tudott már ritmust váltani, az Atletico pedig okosan őrizte nehezen megszerzett előnyét, így Joao Félixék elvitték a három pontot a Mestallából.

Valencia – Atletico Madrid 0-1 (0-0)
Gólszerzők: ill. Lato (79. – öngól)