Marseille: a bajnokság nem BL

Az Olympique de Marseille látványosan szenved a Bajnokok Ligájában, a dél-francia csapat, még pontot sőt gólt sem szerzett a BL-csoportkörben. A bajnokságban viszont sokkal jobban szerepelnek, a Nantes elleni találkozó előtt úgy álltak a hetedik helyen, hogy kettő illetve három mérkőzéssel játszottak kevesebbet, mint az előttük állók.

Már a találkozó 2. percében megszerezte a vezetést a Marseille, amely a legutóbbi két bajnokiján gólt sem kapott. Rongier felívelését Thauvin emelte el a kimozduló nantes-i kapus felett a kapuba 1-0! Ezután sem állt le a hazai csapat és rengeteg akciót alakított ki. Viszont a második gólra a 35. percig kellett várni, amikor Payet egy jobb oldali beadást lőtt szépen a kapuba 2-0!

A 60. percben végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát a Marseille, ekkor Benedetto büntetőből volt eredményes 3-0! A 73. percben egy szöglet után Blas szépített 3-1!

A Marseille 270 perc után gólt kapott a bajnokságban, de így is simán nyertek és továbbra is tapadnak a PSG-re.

Olympique de Marseille – Nantes 3-1 (2-0)
Marseille, Stade Velodrome Vezette: M. Lesage
Thauvin (2.), Payet (35.), Benedetto (60.- büntetőből) ill. Blas (73.)