Ligue 1: Hazai pályán kapott ki a Marseille! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójából elmaradt Marseille-Lens összecsapást pótolták szerda este. A találkozón végig veszélyesebben játszottak a vendégek, akik a második félidőben gólt is tudtak szerezni, ezzel pedig begyűjtötték a 3 pontot.

Egyre rosszabb formában a Marseille. Andre Villas-Boas együttese ezúttal hazai pályán, a Lens ellen maradt alul. Az első játékrész nagyon kevés lehetőséget hozott, mindössze 3 lövést eresztettek meg a felek, de egyik sem találta el a kaput. A második félidő már jóval több izgalmat tartogatott, de nem úgy, ahogy a Marseille szurkolói várták. Ebben a 45 percben ugyanis nagy fölénybe kerültek a vendégek, akik közel egy tucat lövésig eljutottak, és az 59. percben meg is szerezték a vezetést Banza találatával, 0-1! Az előny tudatában sem lassított a Lens és többször is közel jártak a 2. gól megszerzéséhez. A hazaiaknak egyetlen komoly lehetőségük adódott a 79. percben, Payet lövése viszont nem találta el a kaput. A Marseille így ismét pont nélkül maradt, az utolsó 7 bajnokijából már 4. alkalommal, és továbbra is 10 egység a hátrányuk az éllovas PSG mögött.