Premier League: Salah vezérletével nyert a Liverpool – videóval

Egy kisebb hullámvölgy után úgy tűnik, hogy kezd magára találni Klopp csapata, míg a West Ham zsinórban négy megnyert bajnoki után kapott ki újra.

Aktívan kezdte a mérkőzést a Liverpool, Origi és Wijnaldum is veszélyeztetett az első percekben. A továbbiakban is a Liverpool irányította a meccset, de a 23. percig nem alakult ki lehetőség, ekkor Salah fejelt mellé. A félidő hátralévő részében leginkább a mezőnyben folyt a játék, a West Ham Antonio megoldásain kívül nem tudott helyzeteket kidolgozni. A második játékrész elején a küzdelem dominált, majd az 53. percben Salah fejelt Fabianski kezébe. Az 56. percben nagy helyzet adódott Antonio előtt, de lövése elkerülte a kaput. Az 58. percben Salah egy remek szóló után megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A 67. percben Dawson fejese szállt fölé. Nem sokkal később Shaqiri beadása után ismét Salah volt eredményes (0-2). A 84. percben végképp lezárta a meccset a ‘Pool, Firmino passzát váltotta gólra Wijnaldum (0-3). A 87. percben szépített a West Ham, Dawson talált be (1-3), de ez már nem fenyegette a Livepool győzelmét.

West Ham United – Liverpool 1-3 (0-0)
Gólszerzők: Dawson (87.), ill. Salah (58., 68.), Wijnaldum (84.)