FA-kupa: magabiztosan nyert a Manchester City – videóval

A Swansea harminc percig bírta kapott gól nélkül, majd a második félidő legelején szerzett két gyors találattal lerendezte a továbbjutás kérdését a Manchester City. A hajrában még szépített a Swansea, de ez nem veszélyeztette Sterlingék győzelmét.

Aktívan kezdte a meccset a Manchester City, de a Swansea védelme jól állta a sarat. Hiába játszottak hatalmas fölényben a vendégek, a kapu előtt rendre pontatlanok voltak, míg a Swansea többnyire a labdát se tudta kihozni, így kontrákat sem tudott vezetni. A Man. City támadói közül Gabriel Jesus és Ferran Torres is többször helyzetbe került, de Woodman védeni tudta a lövéseket. A hazaiak egy-kétszer tudtak csak ellentámadást vezetni, ám a manchesteriek védelmét nem lehetett zavarba hozni. A 30. percben megtört a jég, Walker lövése talált utat a kapuba (0-1). A félidő hajrájában akadt még lehetőség mindkét kapu előtt, de újabb gól már nem született az első 45 percben. A második játékrészt is remekül kezdte a Man. City, a 47. percben Sterling (0-2), az 50.-ben pedig Gabriel Jesus volt eredményes (0-3). Az 54. percben a Swansea is veszélyeztetett, de Dhanda nem találta el a kaput. Továbbra is Guardiola csapata dominált, de a vendégek nem tudták tovább növelni az előnyüket. A 77. percben szépített a Swansea, Whittaker talált be (1-3). A hajrában még Mahrez állíthatta volna vissza a háromgólos különbséget, de újabb gól már nem született, megérdemelten jutott tovább a Manchester City.

Swansea City (II.) – Manchester City 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Whittaker (77.), ill. Walker (30.), Sterling (47.), Gabriel Jesus (50.)