La Liga: Kétgólos hátrányból állt fel és nyert a Real Betis! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 26. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Real Betis az Alavést fogadta. A kiesés elől menekülő vendégek az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert, a második félidőben viszont fordítani tudott Manuel Pellegrini együttese.

Ellentétes előjelekkel várta a mérkőzést a nemzetközi kupaporondra hajtó Real Betis és a kiesés elől menekülő Alavés. Manuel Pellegrini csapata ugyanis 3 győzelem után vágott neki ennek a meccsnek, míg az Alavés 3 vereséget követően érkezett az Estadio Benito Villamarínba. A mérkőzés viszont nagyon nem úgy kezdődött, ahogy Pellegrini mester azt elképzelte. A 12. percben ugyanis előnybe kerültek a vendégek. Joselu szabadrúgása talált utat Robles kapujába, miután a sorfal tagjai nem épp a legjobban végezték a feladatukat, 0-1! A félidő közepére aztán megduplázta előnyét az Alavés. Egy beívelés után Mendez bólintott a hálóba, 0-2! A szünetig nagy erőket mozgosított a Betis a szépítés érdekében, de nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. A második játékrész első felében bőven megvolt a lehetősége az Alavésnek, hogy lezárja a mérkőzést, de ez nem jött össze. A 61. minutumban aztán büntetőt végezhetett el a Betis, amit Iglesias magabiztosan értékesített, 1-2! Ezt követően is mindent megtett az egyenlítésért a zöld-fehér gárda, ami a 81. percben össze is jött Joaquín fejesének köszönhetően, 2-2! A hazaiak viszont nem elégedtek meg ennyivel és a 88. percben megszerezték a vezetést, miután Iglesias fejjel továbbította a labdát a hálóba, 3-2! A Betis így otthon tudta tartani mind a 3 pontot és megerősítette 6. helyét a tabellán, míg az Alavés nem tudott kilépni a kiesőzónából.

La Liga, 26. forduló
Real Betis – Alavés 3-2 (0-2)
Gólszerzők: Iglesias (61. – büntető, 88.), Joaquín (81.) ill. Joselu (12.), Mendez (24.)
Kiállítás: – ill. –