Horvátország: az Eszék kihasználta a Dinamo Zagreb pocsék rajtját – videóval

A címvédő Dinamo Zagreb vereséggel kezdte a bajnokságot, míg a tavalyi ezüstérmes Eszék győzelemmel rajtolt.

Az első félidőben nagy labdabirtoklási fölényben játszott a Dinamo, de a zágrábi csapat játékosain érezhető volt a fásultság, ami talán a Dinamo-játékosok Eb-szereplésével és a korán kezdődő BL-selejtezőkkel magyarázható. Az első félidőben kevés lövésig jutottak el a hazaiak, így gólnélküli döntetlennel vonulhattak az öltözőkbe a csapatok. A második játékrész elején gyorsan jött a hidegzuhany, Livakovic hatalmas hibája után Krstanovic góljával előnybe került a Slaven Belupo (0-1). Ezután feljebb kapcsolt a Dinamo, egyre több lehetőséget dolgoztak ki a hazaiak, de Covic remekül védett. A 84. percben el is dőlt e mérkőzés, egy szép támadás végén Bogojevic talált be (0-2).

Dinamo Zagreb – Slaven Belupo 0-2 (0-0)
Gólszerzők: ill. Krstanovic (50.), Bogojevic (84.)

Nem volt ott Kleinheisler László az Eszék első bajnokijára nevezett keretben, a magyar középpályás még pihent a nyári Európa-bajnokság miatt, és Gyurcsó Ádámmal sem számolt Nenad Bjelica mester. Az első félidőben fölényben játszott az Osijek, de a kapu előtt rossz döntéseket hoztak az eszékiek. A második játékrész Sibenik-helyzetekkel kezdődött, de nem sikerült kihasználni Ivusic kapus hibáját, majd ezután a kapus eszén nem sikerült túljárnia a vendégek támadójának. A 63. percben – kissé váratlanul – Mierez fejesgóljával vezetést szerzett az Osijek (1-0). Ezután próbált egyenlíteni a Sibenik, de az újabb gólt, a 90. percben Bohar szerezte (2-0), majd a 95. percben újra betalált (3-0).

Osijek – Sibenik 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Mierez (63.), Bohar (90., 95.), ill.