Női vb-selejtező: kétgólos sikert aratott a magyar válogatott Ukrajna ellen

A Feröer-szigetek elleni győzelem után a legutóbb Skóciában pontot szerző Ukrajnát is sikerült felülmúlnia a magyar válogatottnak.

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, Vágó góljával már a 4. percben előnybe kerültek a mieink, (1-0) majd a 11. percben Vágó ismét betalált (2-0). Ukrajna fásultan játszott, minden bizonnyal sokat kivett belőlük a pénteki Skócia elleni mérkőzés, amelyen idegenben szereztek pontot. A magyarok viszont nagy kedvvel játszottak, látszott a játékosokon, hogy frissek, és jól felkészültek ellenfelükből. A 30. percben újabb gólnak örülhetett a kisvárdai közönség, ekkor Zeller talált be (3-0). Vágóék a második félidőben is jól játszottak, a védekezés továbbra is rendben volt, illetve veszélyes támadásaink is voltak. A 71. percben szépítettek az ukránok, Apanaschenko volt eredményes (3-1). A hajrára igazán szorossá tették a találkozót a vendégek, Khimich talált be (3-2). A 87. minutumban újabb gól született, ám ezt már a mieink szerezték, Németh döntötte el a meccset, így megelőztük az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Ukrajnát (4-2). A végén még csökkenthették volna hátrányukat az ukránok, egy rosszul hazatett labda után Szőcsben akadt el a próbálkozás.

Magyarország – Ukrajna 4-2 (3-0)
Gólszerzők: Vágó (4., 11.), Zeller (30.), Németh (87.), ill. Apanaschenko (71.), Khimich (82.)