Német Kupa: ötgólos derbin ment tovább az Union – videóval

Véget ért a Német Kupa (DFB Pokal) nyolcaddöntős köre, az utolsó meccsek igazán gólzáporosra sikerültek.

(Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Az Union kezdte jobban a berlini derbit, a 11. percben Voglsammer kapásból lőtt a felsőbe (0-1). Ezután sokat birtokolta a labdát a Hertha, de nem tudtak helyzeteket kidolgozni a kék-fehérek. Sőt, a 35. percben úgy tűnt, hogy tizenegyeshez juthat az Union, de a VAR-ozás után meggondolta magát a játékvezető. A játékrész legvégén betalált a Hertha, de Serdar lesen volt, így nem adták meg a gólt. A 48. percben Darida került helyzetbe, de fölé lőtt. A kihagyott helyzet gyorsan megbosszulta magát, Stark vette be a saját kapuját (0-2). Az 54. percben visszaadta az ajándékot az Union, Rani Khedira is öngólt jegyzett (1-2). Egy perccel később ismét kettővel vezetettek a piros-fehérek, Knoche talált be Oczipka beadása után (1-3). A 74. percben Behrens zárhatta volna le a meccset, de lövését blokkolták. A 87. minutumban Mittelstadt tehette volna izgalmassá a végét, de nem tudott szépíteni. A 95. percben Serdar még betalált, de ez a gól már túl későn érkezett (2-3).

Hertha BSC – Union Berlin 2-3 (0-1)
Gólszerzők: R. Khedira (54. – öngól), Serdar (95.), ill. Voglsammer (11.), Stark (50. – öngól), Knoche (55.)

Remekül kezdte a találkozót a Freiburg, Grifo góljával már a 10. percben vezetést szereztek a vendégek (0-1). A 23. percben Holer növelhette volna az előnyt, de fölé lőtt. A 36. percben egy kezezés után tizenegyest kapott a Freiburg, melyet Grifo értékesített (0-2). Az első félidő hajrájában ismét Grifo került helyzetbe, de Baumann védeni tudott. A második játékrészt jól kezdte a Hoffenheim, Rutter fejese ment fölé, majd Kramaric lövését blokkolták. Az 53. percben összejött a szépítés Schlotterbeck öngóljával (1-2). Nem sokáig örülhettek a hazaiak, két perccel később Schade talált be (1-3). Ezután ismét igyekezett szépíteni a Hoffenheim, de Richards és Dabbur sem tudott betalálni. A 68. percben Demirovic eldöntötte a meccset, higgadtan fejezte be az akciót (1-4). A 90. percben még Bebou talált be, de lesen volt, így háromgólos győzelmet aratott a Freiburg.

Hoffenheim – Freiburg 1-4 (0-2)
Gólszerzők: Schlotterbeck (53. – öngól), ill. Grifo (10., 36. – tizenegyesből), Schade (55.) Demirovic (68.)