La Liga: Kétgólos hátrányból mentett pontot a Sevilla! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapján a Sevilla a Celta Vigót látta vendégül.

(Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Sevilla együttese, amely hazai pályán kiválóan teljesít az idei szezonban. Az andalúz gárda fölénye viszont sokáig nem mutatkozott meg komoly helyzetekben. Az első nagy lehetőségig a 36. percig kellett várni, ekkor Ocampos lövését még hárította Dituro, a labda viszont pont Acuna elé pattant, de az argentin védő kísérletét az egyik védő blokkolni tudta. A kihagyott lehetőséget aztán megbüntette a Celta, amely nagyjából ekkor jutott el először a Sevilla kapujáig. A 37. minutumban ugyanis a Sevilla labdát vesztett a félpályánál, amit a Celta végig tudott vinni, és ugyan Mina lövését még Dmitrovic hárította, a kipattanót Cervi nagyjából 11 méterről a kapuba bombázta, 0-1! Mindössze 3 perc telt el, és újabb gólt kaptak a hazaiak, akik ismét eladtak egy labdát, ami Aspashoz került, ő pedig egy higgadt tekeréssel a jobb alsóba juttatta a játékszert, ezzel már a 12. gólját lőtte egykori klubjának, 0-2! A szünet előtt még Ocamposnak volt egy gólszerzési lehetősége, de ez elkerülte a kaput, így kétgólos hátránnyal vonulhatott szünetre a hazai együttes.

A második játékrészben sem igazán változott a játék képe. A Sevillánál 3 cserét is eszközöltek a félidőben, de ezzel sem tudtak veszélyesebbek lenni. A hazaiak csupán meddő mezőnyfölényt tudtak kialakítani, az igazi veszélyt továbbra is a Celta kontrái hordozták magukban. A 71. percben aztán szinte a “semmiből” összejött a szépítés a Sevillának. Papu Gomez indult el a kapu irányába, majd 20 méterről elengedett lövése megpattant egy védő lábán, így  az védhetetlenül a hosszú felsőbe vágódott, 1-2! A Celta az első félidőben 3 perc alatt lőtt két gólt, most ugyanilyen gyorsan megkapta a második találatot is. A 74. minutumban ugyanis Oliver Torres lövése is utat talált a hálóba, ezzel kiegyenlítve az állást, 2-2! A 81. percben aztán nagy lehetőség adódott a Sevilla előtt, hogy megszerezzék a vezetést, Torres fejese azonban a kapufán csattant. Ezt követően viszont már nem adódott újabb lehetőség az andalúzok előtt, akik ugyan 1 pontot meg tudtak menteni kétgólos hátrányból, de a Real Madrid elleni versenyfutásban újabb két értékes pontot elhullajtottak.

Sevilla – Celta Vigo 2-2 (0-2)
Helyszín: Ramón Sánchez Pizjuán Stadion Vezette: J. Sanchez
Gólszerzők: Papu Gomez (71.), Torres (74.) ill. Cervi (37.), Aspas (40.)
Sárga lapok: Gudelj (83.) ill. Cervi (23.), Suarez (31.), Tapia (66.), Murillo (76.)
Kiállítás: -ill. –

Sevilla: Dmitrovic – Acuna, Rekik, Diego Carlos, Montiel – Rakitic (Torres 46.), Fernando (Papu Gomez 46.), Jordan (Hernandez 90.) – Ocampos, Mir (Ivan Romero 46.), Corona Vezetőedző: Julen Lopetegui

Celta Vigo: Dituro – Mallo, Aidoo (Murillo 64.), Araujo, Galan – Beltran, Suarez (Tapia 64.), Mendez (Solari 77.), Cervi (Nolito 64.) – Aspas, Mina (Galhardo 82.) Vezetőedző: Eduardo Coudet