Bundesliga: Marco Reus góljával nyert a Dortmund! – videóval

Hazai környezetben tudott nyerni az Edin Terzic vezette Borussia Dortmund a Hoffenheimmel szemben a Bundesliga 5. fordulójának nyitómérkőzésén…

(Photo by Alex Grimm/Getty Images)

A vezetést a 16. percben a Borussia Dortmund szerezte meg, Julian Brandt passzolt Marco Reus elé, aki a védők gyűrűjében lőtt a hálóba. A 19. minutumban egy jó beadást követően Modeste bólintott kapura, fejese jócskán célt tévesztett. A 22. percben Modeste vette észre az üresen álló Bynoe-Gittenst, Kabak nem érte el a labdát, azonban a fiatal támadó se hitt abban, hogy eljut hozzá, emiatt elpuskázott egy óriási helyzetet. Az első játékrész végéhez érve kényszerű cserét hajtott végre Edin Terzic, Bynoe Gittens helyére Thorgan Hazard szállt be.

A fordulást követően az első 10-15 perc alapján úgy tűnt, a Hoffenheim magasabb sebességre kapcsolt, ám az utolsó fél órában ismét inkább a Dortmund akarata érvényesült. A 66. minutumban közel járt ahhoz a BVB, hogy végleg eldöntse a három pont sorsát, viszont Baumann először védte Thorgan Hazard lövését, majd az ismétlés után Modeste próbálkozását is hárította.

Borussia Dortmund – Hoffenheim 1-0 (1-0)