BL: a Dortmund és a Manchester City is elpuskázta a helyzeteit, de végül mindkét fél számára kedvező eredmény született! – videóval

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Manchester City a Borussia Dortmundnál vendégeskedett, míg az AC Milan győzelmi kényszerben lépett pályára a Dinamo Zagreb otthonában.

(Photo by Tim Goode/PA Images via Getty Images)

A Dortmund és a Manchester City is abban a tudatban lépett pályára az egymás elleni találkozón, hogy egy döntetlen eredménnyel mindketten bebiztosíthatják a továbbjutásukat a csoportból. A találkozó talán némileg ennek a jegyében is kezdődött el, a Dortmund ugyanis a biztos védekezésre építve kontratámadásokra próbált meg berendezkedni, míg az angolok a rájuk jellemző magas labdabirtoklással operáltak, ám ez csak meddő mezőnyfölényre volt elegendő. Annak ellenére, hogy a Dortmund jelentősen átadta a kezdeményezést a Citynek, így is a németek dolgoztak ki pár veszélyesebb helyzetet, de ezeket Ortega biztos kézzel hárítani tudta. A 36. percben aztán az első nagy lehetőségre is sor került, amikor Adeyemi beadása után Moukokonak csak a kapuba kellett volna passzolnia a labdát, de a támadó kísérlete elkerülte Ortega hálóját. A Manchester Citynél egyetlen valamirevaló helyzete volt a játékrész végén, de Aké fejese sem találta el Kobel kapuját.

A második félidő elején sem változott igazán a játék képe, a City ugyan birtokolta a labdát, de támadásban a Dortmund volt a kezdeményezőbb fél. Az 58. percben ennek ellenére mégis a manchesteriek kerülhettek volna előnybe, miután Can szabálytalansága után büntetőt ítélt a játékvezető! Az ítéletet a sértett Mahrez hajtotta végre, ám a nem túl jól helyezett lövését Kobel hárítani tudta. Ezt követően a vendégek igyekeztek egyre jobban a kapuja elé szegezni a Dortmundot. A 68. minutumban ismét Kobelnek kellett közbeavatkoznia, aki előbb Alvarez lövését védte, majd Foden lábáról lopta le a kipattanót. A véghajrához közeledve mindkét csapaton érződött, hogy megfelelő eredmény számukra a döntetlen, és az utolsó percek ennek fényében is teltek le. A City számára ezzel az eredménnyel a csoportelsőség is biztossá vált, míg a Dortmund is behozhatatlan előnyre tett szert a 3. helyezett Sevilla ellen!

Borussia Dortmund – Manchester City 0-0 (0-0)
Signal Iduna Park Vezette: D. Massa
Gólszerzők: -ill.-

Sárga lapok: Hummels (87.) ill. Cancelo (7.), Alvarez (31.), Gündogan (59.), Akanji (72.)
Kiállítás: -ill.-

Borussia Dortmund: Kobel – Schlotterbeck, Hummels, Süle – Can, Bellingham, Reyna (Papadopoulos 87.), Hazard (Wolf 82.), Adeyemi (Malen 73.) – Brandt, Moukoko (Modeste 82.) Vezetőedző: Edin Terzic

Manchester City: Ortega – Stones, Dias, Aké, Cancelo (Akanji 46.) – Mahrez (Palmer 88.), Rodri, Gündogan, Foden (Grealish 81.) – Alvarez, Haaland (Silva 46.) Vezetőedző: Pep Guardiola

A G-csoport eredményei:

Sevilla – Köbenhavn 3-0
Borussia Dortmund – Manchester City 0-0

A G-csoport aktuális állása:

Győzelmi kényszerben lépett pályára Horvátországban az AC Milan, hiszen csak a 3 pont megszerzése esetén léphettek fel a csoport 2. helyére a Chelsea mögött. Az első félidőben ennek fényében becsülettel próbálkoztak is lövésekkel, ám ezek sokáig nem hozták meg a kívánt eredményt a jól záró horvát védelemmel szemben. Az első igazán komoly lehetőség a 31. percben alakult ki, amikor Giroud fejesénél Livakovicnak kellett nagy védést bemutatnia. Pár perccel később viszont már a Zagreb hálóőre is tehetetlen volt Gabbia közeli fejesével szemben, 0-1! A Milan így fontos lélektani pillanatban szerezte meg a vezetést, és előnnyel vonulhattak szünetre.

A második félidő elején tovább tudta növelni előnyét Pioli gárdája, miután Rafael Leao egy szóló végén bevette a hazaiak portáját, 0-2! Az olaszok viszont ezt követően sem álltak le, és tovább folytatták a gólgyártást. Az 59. percben Giroud is bevette a hazaiak kapuját, a francia támadó büntetőből volt eredményes, 0-3! Újabb 10 perc elteltével még tovább nőtt a különbség, miután Ljubicicről a saját kapuja került a labda, 0-4! A mérkőzés utolsó szakaszában még tovább növelhette volna az előnyét a milánói gárda, ám ezek a próbálkozások nem jártak sikerrel, de így is egy igen sima és meggyőző sikert ért el Pioli csapata, amely ezzel a sikerrel fellépett a tabella 2. helyére, megelőzve a Salzburgot.

Dinamo Zagreb – AC Milan 0-4 (0-1)
Stadion Maksimir Vezette: S. Marciniak
Gólszerzők: -ill.
Gabbia (39.), Leao (50.), Giroud (59. – büntető), Ljubicic (69. – öngól)
Sárga lapok: Ademi (43.), Ljubicic (58.) ill. De Ketelaere (46.)

Dinamo Zagreb: Livakovic – Peric, Sutalo, Ristovski (Spikic 58.) – Ljubicic, Ademi (Baturina 57.), Misic (Bulat 75.), Ivanusec, Moharrami – Orsic (Bockaj 75.), Petkovic (Drmic 57.) Vezetőedző: Ante Cacic

AC Milan: Tatarusanu – Kalulu, Gabbia, Kjaer, Hernández (Ballo-Touré 70.) – Tonali, Bennacer (Pobega 70.), Rebic, De Ketelaere (Krunic (52.), Leao (Messias 70.) – Giroud (Origi 81.) Vezetőedző: Stefano Pioli