La Liga: Lewandowski a véghajrában harcolta ki a győzelmet a Barcának! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 12. fordulójának szombati játéknapját a Valencia és a Barcelona összecsapása zárta.

(Photo by Silvestre Szpylma/Quality Sport Images/Getty Images)

Az első percektől kezdve igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a Barcelona gárdája, a Valencia inkább a biztos védekezésre igyekezett építeni. A katalánok azonban többször is meg tudták bontani a hazaiak védekezését, először a 13. percben, amikor Fati kapott kiváló passzt Pedritől, de a jól kimozduló Mamardashvili jól zárta a szöget és hárítani tudott. A Barca játékosai többször is labdát szereztek a Valencia kapujának előterében ám rendre rossz megoldást választottak az utolsó passzoknál, így a lehetőségekhez képest jóval kevesebb nagy helyzetet alakítottak ki. A 44. minutumban járt a legközelebb a gólhoz a Barcelona, ekkor Lewandowski fejese csattant a jobb kapufán. A félidei szünet előtt még a Valenciának is volt egy helyzete, ám Gabriel fejese kevéssel elkerülte ter Stegen hálóját.

A második játékrészben jelentősen visszaesett a Barcelona fölénye, ami elsősorban a Valencia védelmének feljavulásával volt párhuzamba hozható. A katalánok egészen a véghajráig nem is tudtak nagy lehetőséget kidolgozni, míg a hazaiak több veszélyes ellentámadást is tudtak vezetni, de rendre hiba csúszott részükről a befejezésekbe. A 85. percekben aztán hatalmas lehetőséget puskázott el a Barcelona! Pedri középre tett labdáját Ferran Torresnek csak a hálóba kellett volna passzolnia, ám nem találta el a játékszert. Az utolsó pillanatokban aztán mégis sikerült megnyernie a meccset a Barcának! Raphinha beadását Lewandowski tudta Mamardashvili mellett a hálóba továbbítani a 93. percben, 0-1! A lengyel találatára már nem tudott válaszolni a Valencia, így a Barca ha kínkeservesen is, de meg tudta nyerni a mérkőzést!

Valencia – Barcelona 0-1 (0-0)
Estadio de Mestalla Vezette: R. Bengoetxea
Gólszerző: -ill.
Lewandowski (90+3.)
Sárga lapok: Lino (67.), Guillamon (84.), Foulquier (90+7.) ill. Garcia (21.), Alonso (45.), Gavi (89.), Piqué (90+2.)
Kiállítás: -ill.-

Valencia: Mamardashvili – Gaya, Comert, Gabriel, Correia (Vázquez 80.) – Almeida (Lato 73.), Guillamon, Foulquier – Lino, Cavani (André 18.), Kluivert (Castillejo 73.) Vezetőedző: Gennaro Gattuso

Barcelona: ter Stegen – Balde, Koundé (Piqué 74.), Garcia (Alonso 45.), Alba – de Jong, Busquets (Gavi 56.), Pedri – Dembélé (Torres 56.), Lewandowski, Fati (Raphinha 57.) Vezetőedző: Xavi