Site icon Fociclub

La Liga: Mbappe remekelt, hazai pályán nyert a Real Madrid – videóval

MADRID, SPAIN - MAY 04: Arda Gueler of Real Madrid celebrates scoring his team's first goal with teammate Kylian Mbappe during the LaLiga match between Real Madrid CF and RC Celta de Vigo at Estadio Santiago Bernabeu on May 04, 2025 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

A Real Madrid továbbra is nyomás alatt tartja a Barcelonát a La Liga bajnoki versenyfutásában, miután 3-2-re legyőzte a Celta Vigót a Santiago Bernabéuban.

Remek félidőt produkált a Real Madrid

A mérkőzés első harminc perce nehezen alakult a Real Madrid számára. Egyetlen kaput eltaláló lövésük sem volt egészen a vezető találatig. Egy rövid szögletvariáció Arda Güler és Lucas Vázquez között végződött úgy, hogy a labda visszakerült Gülerhez, aki látványos lövéssel a hosszú sarokba tekert. Vicente Guaita, a Celta kapusa tehetetlen volt.

Nem sokkal később egy újabb remek befejezés következett, amivel a madridiak megduplázták előnyüket. Egy gyors kontra során Jude Bellingham passzolt Kylian Mbappéhoz. A francia a tizenhatos sarkáról bombázott a kapu ugyanabba a sarkába, ahová korábban Güler is betalált.

A második félidőben visszajött a Celta Vigo

A második félidő elején a Real Madrid már 3-0-ra vezetett, Mbappé ekkor szerezte meg második gólját a meccsen. Güler ugratta ki a védők mögé, és a francia csatár higgadtan értékesítette a ziccert Guaitával szemben, megszerezve 24. bajnoki gólját a szezonban. Ezzel már csak egy találat választja el Robert Lewandowskitól a Pichichi-trófeáért folyó versenyben.

Ezen a ponton úgy tűnt, a meccs eldőlt, de a Celta figyelemre méltó feltámadást indított. A 69. percben Javi Rodríguez közelről talált be, 3-1-re módosítva az állást, majd nem sokkal később Williot Swedberg is betalált Thibaut Courtois mellett, miután Iago Aspas zseniális passzal hozta játékba.

A Celta majdnem ki is egyenlített, amikor Pablo Duran közel járt a gólhoz, de végül a Real Madrid kihúzta a győzelemig. Ez azt jelenti, hogy a madridiak továbbra is négy ponttal vannak a Barcelona mögött.

Real Madrid – Celta Vigo  3-2 (2-0)
Helyszín: Santiago Bernabeu (Madrid) Vezette: Manzano J.
Gólszerzők: Güler (33.) Mbappe (39. 48.)  ill. Rodriguez J. (69.) Swedberg (76.)

Real Madrid: Thibaut Courtois, Raúl Asencio (Jacobo Ramón), Aurélien Tchouaméni, Fran García, Lucas Vázquez, Jude Bellingham, Federico Valverde, Dani Ceballos (Luka Modric), Kylian Mbappé, Vinícius Júnior, Arda Güler (Brahim Díaz).

Celta Vigo: Vicente Guaita, Yoel Lago, Marcos Alonso, Javi Rodríguez, Hugo Sotelo (Iago Aspas), Fran Beltrán (Ilaix Moriba), Óscar Mingueza, Sergio Carreira (Hugo Álvarez), Borja Iglesias (Pablo Durán), Alfonso González (Williot Swedberg), Fernando López.

A 34. forduló eredményei és további programja:

Péntek:
Rayo Vallecano – Getafe 1-0

Szombat:
Alaves – Atletico Madrid 0-0
Villarreal – Osasuna 4-2
Las Palmas – Valencia 2-3
Real Valladolid – Barcelona 1-2

Vasárnap:
Real Madrid – Celta Vigo 3-2
16:15 Sevilla – Leganes (Tv: Spíler 2)
18:30 Espanyol – Real Betis (Tv: Spíler 2)
21:00 Real Sociedad – Athletic Club (Tv: Spíler 2)

Hétfő:
21:00 Girona – Mallorca (Tv: Spíler 2)

A bajnokság aktuális állása:

 

 

 

Standings provided by Sofascore
Exit mobile version