Kevin De Bruyne kétségbe vonta, hogy részt vesz-e a Klubvilágbajnokságon, mivel attól tart, hogy megsérülhet, mielőtt távozna a Manchester Citytől.
De Bruyne szerződése a szezon végén lejár, így szabadon igazolhatóvá válik. Ugyanakkor van esély arra is, hogy egy rövid távú hosszabbítást ír alá, amely lehetővé tenné számára, hogy pályára lépjen a Klubvilágbajnokságon.
„Azt hiszem, valamilyen szinten vigyáznom kell magamra, mert ha megsérülök a Klubvilágbajnokságon, akkor mihez kezdek?” Akkor már senki nem fog gondoskodni rólam. Szóval nagy az esélye, hogy valószínűleg nem játszom, de nem tudom, talán mégis.”
De Bruyne 10 év és 14 nagy trófea után hagyja el a Manchester Cityt. A klub úgy döntött, nem ajánl neki új szerződést. 33 évesen most a jövőjét mérlegeli, de elmondása szerint bizonytalan, hogy a City egyáltalán számít-e rá a Klubvilágbajnokságon.
Két mérkőzés maradt hátra az idényből, De Bruyne pedig azt mondta, a karrierje szempontjából kell döntenie a következő lépésről.
„Gondoskodnom kell a családomról. Van három gyerekem, a feleségem… nem könnyű folyamat ez ebben az időszakban.”
A FIFA a korábbi hétcsapatosról harminckét csapatosra bővítette a tornát, emiatt egy rövid távú átigazolási időszakot vezetett be, amely lehetővé teszi a június 30-án lejáró szerződésű játékosok számára, hogy olyan klubokhoz csatlakozzanak, amelyek részt vesznek a tornán.
Ez azt is jelenti, hogy olyan játékosok, mint De Bruyne, aláírhatnak rövid távú szerződéseket, pusztán a részvétel kedvéért, mielőtt szabadon igazolhatóként továbblépnének.
Ugyanakkor ez azzal a kockázattal jár, hogy egy súlyos sérülés veszélybe sodorhatja a jövőbeni klubváltását.
De Bruyne trófea nélkül búcsúzhat
Amennyiben nem lép pályára a Klubvilágbajnokságon, De Bruyne trófea nélkül távozik a Citytől, miután a csapat kikapott a Crystal Palace-tól az FA-kupa döntőjében.
A Manchester City emellett lemondhatott a Premier League-címről is, miután sorozatban négyszeri bajnoki győzelem után idén nem tudták megvédeni címüket.
„Ez az év egyszerűen nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna. Ezt el kell fogadni. Tovább kell lépni, keményen dolgozni, és újrakezdeni.”
„Rendben van. Ez nem változtat meg semmit abból, ami az elmúlt 10 évben történt.”
De Bruyne hozzátette, még nem döntötte el, hogy mi lesz a következő lépése, és az sem biztos, hogy marad a Premier League-ben.