Site icon Fociclub

La Liga: megnyerte utolsó mérkőzését a Barcelona, Lewandowski duplázott a Bilbao ellen – videóval

BILBAO, SPAIN - MAY 25: Robert Lewandowski of FC Barcelona celebrates scoring his team's first goal with teammates during the LaLiga match between Athletic Club and FC Barcelona at Estadio de San Mames on May 25, 2025 in Bilbao, Spain. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Véget ért a 2024/5-ös spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) idénye a 38. fordulóval. A korábban már bajnokká avatott FC Barcelona az Athletic Bilbao otthonába látogatott, és egy magabiztos győzelemmel búcsúzott a szezontól. 

Korai Barcelona fölény, Lewandowski duplázik

A mérkőzés már az első percektől a Barcelona kontrollja alatt zajlott. A katalánok türelmes labdajáratással keresték a réseket a bilbaói védelemben, és már a 14. percben eredményesek is voltak. Fermin Lopez remek passza után Lewandowski lépett ki a védők közül, majd higgadtan átemelte a kimozduló Unai Simon felett a labdát (0–1).

A gól után sem változott a játék képe. A Barcelona továbbra is dominált, és a 18. percben ismét egy szögletet követően talált be. Raphinha jobbról ívelt középre, Lewandowski pedig tökéletes ütemben emelkedett a védők fölé, és a bal alsó sarokba bólintotta a labdát, ezzel már 0–2-re vezettek a vendégek.

Bilbaói próbálkozások, de Pena állta a sarat

A hazaiak nem adták fel, és több ígéretes akciót is vezettek a félidő második felében. Sannadi és Berenguer révén próbáltak közelebb kerülni a gólszerzéshez. A legnagyobb helyzetük a 85. percben alakult ki, amikor Mikel Jauregizar lövését Inaki Pena hatalmas bravúrral tolta a felső léc alól.

A második játékrészben Flick több cserét is végrehajtott, többek között Olmo és de Jong is pályára lépett. A katalánok rendre eljutottak helyzetekig, de sokáig nem tudták növelni az előnyt. Többek között Lewandowski, Yamal és Olmo is veszélyeztetett.

A 90. percben Olmo a tizenhatoson belül esett el egy védővel történt ütközés után. Először továbbot intett a játékvezető, de a VAR-vizsgálatot követően büntetőt ítélt. A 94. percben maga Olmo állt oda a labda mögé, és bár Unai Simon eltalálta az irányt, a jobb alsó sarokba helyezett lövést nem tudta hárítani (0–3).

Athletic Bilbao – Barcelona 0-3 (0-2)
Helyszín: San Memes (Bilbao) Vezette: Pablo Gonzalez
Gólszerzők: – ill. Lewandowski (14. 17.), Olmo (90+4. – büntetőből)
Sárga lap: Yuri (75.) ill. –
Kiállítás: – ill. –

Athletic Bilbao: Unai Simón, Paredes, Unai Nunez (Vivian, 62.), Yuri, de Marcos (Lekue, 89.), Unai Gómez (Sancet, 62.), Jauregizar, Ruiz de Galarreta (Prados, 62.), Sannadi, Nico Williams (Inaki Williams, 80.), Berenguer. Vezetőedző: Ernesto Valverde

Barcelona: Inaki Pena, Cubarsí, Araújo (Christensen, 64.), Balde (Gerard Martín, 81.), Eric García, Fermín López, Pedri (de Jon, 81.g), Gavi, Lewandowski (Pau Víctor, 89.), Raphinha (Olmo, 64.), Lamine Yamal. Vezetőedző: Hansi Flick

A 38. forduló eredményei és további programja:
Péntek:
Real Betis – Valencia 1-1

Szombat:
Real Madrid – Real Sociedad 2-0
Espanyol – Las Palmas 2-0
Leganes – Real Valladolid 3-0
Alaves – Osasuna 1-1
Getafe – Celta Vigo 1-2
Rayo Vallecano – Mallorca 0-0

Vasárnap:
Girona – Atletico Madrid 0-4
16:15 Villarreal – Sevilla
21:00 Athletic Club – Barcelona (Tv: Spíler 2)

A bajnokság aktuális állása:

Standings provided by Sofascore

(Borítókép: Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Exit mobile version