Barca: már csak idő kérdése a spanyol kapus érkezése!
Úgy tűnik, rövidesen hivatalosan is eldől az FC Barcelonával összeboronált Joan Garcia jövője. A spanyol kapus ugyanis már elköszönt az Espanyol együttesétől.
A 24 esztendős hálóőr szerda délben maga jelentette be, hogy nem tölti ki 2028 nyaráig szóló szerződését és távozik az Espanyoltól.
„Ma véget ér egy fejezet ennél a csodálatos klubnál, amely annyi mindent adott nekem 15 éves korom óta. Hálás vagyok, hogy mind emberként és mind játékosként fejlődhettem az Espanyolnál!
Az itt töltött idő alatt minden egyes nap büszkén viseltem a klub címerét. Igyekeztem mindig a tőlem telhető legjobbat nyújtani a kapuban. Tudom, hogy sokan most nehezen értik majd meg a döntésemet. Nekik azt üzenem, hogy pontosan tudom, mint jelent ezt a mezt viselni, micsoda elkötelezettséggel jár együtt.
Nem kérem, hogy megértsenek, de higgyék el nem csak a magam, a karrierem vagy a családom érdekeit részesítettem előnyben, hanem az Espanyolét is! Nagyon, de nagyon nehéz döntést kellett meghoznom!
Ez nem a végső búcsú részemről, sokkal inkább annak a szakasznak a lezárása, amelyen minden egyes átélt és megélt pillanat csak jobbá tett engem. Köszönök Mindent Nektek! Hamarosan találkozunk!” – fogalmazott búcsúvideójában a kapus.
A nagy bejelentés így már csak az FC Barcelona részéről várat magára. A katalánok egybehangzó beszámolók szerint 25 millió euró ellenében szerezhetik meg a spanyol válogatottba vágyó kapust.
(Borítókép: Photo By Javier Borrego/Europa Press via Getty Images)